reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

LRT Lituanica do odbioru w DVB-T na Suwalszczyźnie

dodano: 2020-08-19 12:56 | aktualizacja: 2020-08-20 13:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: radiopolska.pl/Emitel

LRT Lituanica Spełniły się obietnice litewskiego rządu z marca br. - mieszkańcy Suwalszczyzny mogą już oglądać kanał telewizyjny LRT Lituanica. Przewidywało to porozumienie trójstronne między Ministerstwem Transportu i Komunikacji, nadawcą publicznym LRT i Telecentras (litewskim odpowiednikiem polskiego Emitela).

LRT Lituanica


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje radiopolska.pl, kanał LRT Lituanica jest od 3 sierpnia br. dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w północno-wschodniej Polsce. Aby go odbierać, wystarczy skierować antenę na obiekt RTCN Suwałki / Krzemianucha, którego właścicielem jest Emitel.

Multipleks LRT nadawany jest na kanale 23 z mocą ERP 100 W. Obecnie znajduje się w nim jeden program w jakości SD - LRT Lituanica.

Emisja LRT Lituanica prowadzona jest z myślą o litewskiej mniejszości zamieszkującej Suwalszczyznę.
 

— Cieszymy się, że mogliśmy pomóc mieszkańcom Litwy przyjeżdżającym do Polski w odbiorze telewizji LRT Lituanica za pośrednictwem telewizji naziemnej. Nie było to łatwe zadanie, głównie ze względu na wymogi prawne i zezwolenia wymagane w ramach współpracy transgranicznej w tym zakresie. Spółka Emitel zaprojektowała stosowne rozwiązanie techniczne, uzyskała niezbędne zgody, aby w końcu rozpocząć emisję sygnału telewizyjnego — powiedział Andrzej J. Kozłowski, prezes zarządu spółki Emitel S.A.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

589 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama