reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

LRT Lituanica do odbioru w DVB-T na Suwalszczyźnie

dodano: 2020-08-19 12:56 | aktualizacja: 2020-08-20 13:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: radiopolska.pl/Emitel

LRT Lituanica Spełniły się obietnice litewskiego rządu z marca br. - mieszkańcy Suwalszczyzny mogą już oglądać kanał telewizyjny LRT Lituanica. Przewidywało to porozumienie trójstronne między Ministerstwem Transportu i Komunikacji, nadawcą publicznym LRT i Telecentras (litewskim odpowiednikiem polskiego Emitela).

LRT Lituanica


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje radiopolska.pl, kanał LRT Lituanica jest od 3 sierpnia br. dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w północno-wschodniej Polsce. Aby go odbierać, wystarczy skierować antenę na obiekt RTCN Suwałki / Krzemianucha, którego właścicielem jest Emitel.

Multipleks LRT nadawany jest na kanale 23 z mocą ERP 100 W. Obecnie znajduje się w nim jeden program w jakości SD - LRT Lituanica.

Emisja LRT Lituanica prowadzona jest z myślą o litewskiej mniejszości zamieszkującej Suwalszczyznę.
 

— Cieszymy się, że mogliśmy pomóc mieszkańcom Litwy przyjeżdżającym do Polski w odbiorze telewizji LRT Lituanica za pośrednictwem telewizji naziemnej. Nie było to łatwe zadanie, głównie ze względu na wymogi prawne i zezwolenia wymagane w ramach współpracy transgranicznej w tym zakresie. Spółka Emitel zaprojektowała stosowne rozwiązanie techniczne, uzyskała niezbędne zgody, aby w końcu rozpocząć emisję sygnału telewizyjnego — powiedział Andrzej J. Kozłowski, prezes zarządu spółki Emitel S.A.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...