reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fox News International chce wrócić do Europy

dodano: 2020-09-08 12:00 | aktualizacja: 2020-09-08 14:43
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Süddeutsche/Digitalfernsehen

FOX News Channel Jak poinformował niemiecki „Süddeutsche” amerykański, prawicowy kanał informacyjny Fox News International zamierza błyskawicznie wkroczyć do Europy, w tym m.in. do Niemiec, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Do 2021 roku Fox News Int. chce być obecny w ponad 20 krajach Europy, więc całkiem możliwe, że będzie też w Polsce (oficjalnie nie udało się tego potwierdzić). Istotne jest też dlaczego i w jaki sposób chce być obecny w Europie.

FOX
Fox News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jak wiadomo streaming staje się dominująca siłą i działa na całym świecie, co udowodniły Netflix i Amazon, a wiele portali amerykańskich planuje obecnie ekspansję zagraniczną. Fox News idąc za przykładem Disneya chce skopiować sukcesy oferty Disney+ (ponad 60 mln subskrybentów od czasu jego uruchomienia w listopadzie ubiegłego roku). 

Teraz bardziej opłaca się założyć portal streamingowy niż uruchomić liniowy kanał telewizyjny. Fox Corporation kupiła pod koniec kwietnia serwis streamingowy AVOD OTT Tubi za 490 mln dol

Fox News Media n
ie mając problemów z prawami do 20 programów i to one mają być rozpowszechniane w Europie. Początkowo planowane jest jedynie udostępnienie tych treści na arenie międzynarodowej - nie ma mowy o produkcji w poszczególnych krajach.

Fox News Media chciałby w Europie zająć prawicowo-konserwatywną niszę, ale początkowo tylko z treściami z USA po angielsku, więc może być słabo z wynikami.

Portal streamingowy Fox News powinien być dostępny od 17 września - najpierw w Niemczech, a potem zaplanowano start w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, o czym najpierw poinformował niemiecki „Süddeutsche”. Z informacji wynika, że ​​treści, które do tej pory były dystrybuowane w USA, a ostatnio także w Meksyku, teraz pojawią się też w Europie. Oznacza to, że na starcie serwisu zostanie raptem około 20 programów na internetowym kanale informacyjnym - tylko w oryginalnej, angielskiej wersji.

Celem ekspansji Fox News jest, aby stać się prawicową, konserwatywną siłą na międzynarodowym rynku informacyjnym. Nisza, która wciąż jest pusta na rynku europejskim ze względu na pewne standardy oraz dziennikarski obiektywizm i uczciwość. To nawet dziwne, że dotąd Fox News nie chciał działać po tej stronie Atlantyku - teraz to się zmieni. Inna sprawa, że niemal w każdym kraju w Europie są mniej lub bardziej silne i skrajne mniejszości polityczne, które z pewnością nie będą od początku przeciwne zasadzie „kija i marchewki” jakie preferują wiadomości Fox News.

Do końca roku powinno być 20 krajów. Abonament kosztuje 7 euro miesięcznie (przeliczono 7 dol. na 7 euro!).

Jest też aspekt polityczny ekspansji Fox News w Europie - tak sugeruje „Süddeutsche”.
Przypomnijmy, że wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada br. Jeśli wygrałby Trump, to prawdopodobnie Fox News stanie się jeszcze większym nadawcą prezydenta zarówno w USA, jak i... w Europie. Jeśli zaś wygra Joe Biden, grupa stacji Fox może przejść w tryb tzw. „ataku informacyjnego”. Mówi się, że Trump obecnie faworyzuje One America News Network, to taki rodzaj Fox News z jeszcze mniejszą liczbą skrupułów w informowaniu, do tego bardziej agresywną i z teoriami spiskowymi. Mimo tego, nie ma żadnej pewności, że to Fox News pozostanie numerem jeden wśród zwolenników Trumpa w telewizji linearnej.

Innym sposobem postrzegania ekspansji w Europie jest to, że Fox Corp. nie chce przegapić szansy na potencjalny rozwój przez streaming. Czy to się uda to się okaże.

Źródło: sueddeutsche.de  digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...