reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wiking i złoto w październiku w Polsat Viasat History

dodano: 2020-09-15 23:53 | aktualizacja: 2020-09-16 10:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W październiku br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Królewski wrak pełen złota”, „Odkodowane tajemnice”, „Ostatnia podróż wikingów” i „Operacja Gorączka złota”, a w ramach pasma „Tajemnice Trzeciej Rzeszy” takie produkcje jak „Zapomniane taśmy wideo z nazistowskich Niemiec”, „Szef tajnej broni Hitlera” i „Supersamochody Hitlera”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Królewski wrak pełen złota” („Royal Wreck of Gold”)
emisja: w niedzielę, 4 października br. o 19:40

Podczas ostatniego etapu sześćdziesięciodniowego rejsu z Melbourne do Liverpoolu, 26 października 1859 roku, kliper Royal Charter padł ofiarą jednego z najsilniejszych sztormów w historii Wielkiej Brytanii. Utonęło wówczas 497 osób. Straty w ludziach były ogromne, wielką okazała się także strata złota o wartości 130 milionów dolarów. Cenny kruszec, który znaleziono w Australii, zaginął na morzu i część tego skarbu spoczywa tam do dziś. Poszukiwacz złota Vince Thurkettle ma zamiar wydobyć zatopione złoto i ustalić, kto może być jego właścicielem.

„Odkodowane tajemnice” („Mysteries Decoded”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 5 października br.) o 19:40

Jak czytamy w opisie, ta seria programów dokumentalnych w bardzo szczegółowy sposób analizuje największe, ale wciąż nierozwiązane tajemnice z historii Stanów Zjednoczonych Ameryki. W oparciu o najnowsze dowody i z pomocą nowatorskich technologii poszukamy prawdy w legendarnych już dziś opowieściach o Strefie 51 czy procesach czarownic z Salem. Śledztwa prowadzi była żołnierka US Navy, a obecnie prywatny detektyw Jennifer Marshall. Razem z towarzyszącymi jej ekspertami podejmuje próbę ostatecznego rozwiązania tych historycznych zagadek.

„Ostatnia podróż wikingów” („The Last Journey of the Vikings”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 5 października br.) o 22:00

Jak wyglądało życie wikingów w czasach wielkich zmian społecznych i środowiskowych? Jak zmusiły one to wojownicze plemię do opuszczenia Skandynawii i zaprowadziły aż do Francji? W jaki sposób odegrali oni wielką rolę w tworzeniu nowoczesnej Europy? Ta seria przenosi widzów na sam początek epoki wikingów. Prześledzą oni, jak ci waleczni Skandynawowie stali się Normanami, którzy w końcu dotarli do Anglii, aby przejąć królewski tron. Przyjrzą się wydarzeniu, które często opisywane jest jako koniec epoki wikingów - bitwie pod Hastings w 1066 roku.

„Operacja Gorączka złota” („Operation Gold Rush”)
emisja: od niedzieli, 11 października br. o 21:00

Dan Snow wraz ze swoim zespołem wyrusza śladami XIX-wiecznych poszukiwaczy złota, którzy pokonywali szlaki - z wybrzeża Alaski na oddalone o prawie 970 kilometrów złotonośne tereny Klondike. W wyprawach Danowi Snowowi towarzyszy polarniczka Felicity Aston i lekarz Kevin Fong. Cała trójka podąża szlakami przetartymi w czasie ostatniej, wielkiej gorączki złota. To wydarzenie o ogólnoświatowym zasięgu stało się nie tylko źródłem opowieści o niezwykłych przygodach, bohaterstwie i niebezpieczeństwie, ale także inspiracją do tworzenia gier.

„Tajemnice Trzeciej Rzeszy”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 19 października br.) o 21:00
Mniej znane aspekty z historii nazistowskich Niemiec. Po raz pierwszy widzowie będą mieli okazję obejrzeć prywatne filmy wideo nakręcone przez tych, którzy żyli w cieniu flag z hitlerowską swastyką. Jak nauka była wykorzystywana, a raczej sprzeniewierzana dla celów III Rzeszy (więcej tutaj)

„Tajemnice Trzeciej Rzeszy”:
„Zapomniane taśmy wideo z nazistowskich Niemiec” („Lost Home Movies of Nazi Germany”)
emisja: od poniedziałku, 19 października br. o 21:00

Na tysiącach strychów w Niemczech leżą zapomniane, pokryte liczącym dekady kurzem niezliczone ilości prywatnych nagrań wideo. Ukryte na tych starych rolkach filmy przedstawiają zupełnie inną historię hitlerowskiej III Rzeszy. To prywatne spojrzenie na najbardziej intymne kulisy życia w nazistowskich Niemczech, od domowych pieleszy po linie frontu podczas wojennych podbojów Adolfa Hitlera. W tej dwuczęściowej serii widzowie obejrzą prywatne filmy, które dopiero niedawno ujrzały światło dzienne. Po raz pierwszy widzowie zobaczą, jak zwykli Niemcy, wojskowi i cywile, postrzegali i oceniali pierwsze lata imperium, które w zamierzeniu miało trwać tysiąc lat.

„Tajemnice Trzeciej Rzeszy”:
„Szef tajnej broni Hitlera” („Hitler's Secret Weapons Manager”)
emisja: w środę, 21 października br. o 21:00

Hans Kammler, twórca tajnej broni Adolfa Hitlera, rzekomo popełnił samobójstwo 9 maja 1945 roku. Ten generał Die Schutzstaffel (SS) dostarczał więźniów obozów koncentracyjnych do pracy w niemieckich fabrykach zbrojeniowych i dlatego był odpowiedzialny za śmierć dziesiątek tysięcy ludzi. Z najnowszych dowodów wynika, że po wojnie Hans Kammler został potajemnie przewieziony do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Amerykanie chcieli wykorzystać jego wiedzę i nie postawili go przed sądem jako zbrodniarza wojennego.

„Tajemnice Trzeciej Rzeszy”:
„Supersamochody Hitlera” („Hitler's Supercars”)
emisja: w czwartek, 22 października br. o 21:00

W okresie rozkwitu III Rzeszy dwóch niemieckich producentów samochodów otrzymało zadanie budowy aut o najwyższych na świecie parametrach silnika. Zaciekła rywalizacja zaowocowała serią zwycięstw podczas wyścigów Grand Prix i dominacją, która była wynikiem niemieckiej propagandy. Kierowcy, ryzykując życie, zdobywali światową sławę i bili rekordy prędkości, których nikt nie zdołał poprawić przez kolejne 79 lat. A wszystko działo się na bezpośredni rozkaz Adolfa Hitlera.
 
Jennifer Marshall w programie „Odkodowane tajemnice”, foto: MorningStar Entertainment/The CW Network, LLC.
Jennifer Marshall w programie „Odkodowane tajemnice”, foto: MorningStar Entertainment/The CW Network, LLC.
Ryan Sprague i Jennifer Marshall w programie „Odkodowane tajemnice”, foto: MorningStar Entertainment/The CW Network, LLC.
Ryan Sprague i Jennifer Marshall w programie „Odkodowane tajemnice”, foto: MorningStar Entertainment/The CW Network, LLC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2021

10 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

39 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...