reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wiedeń i skarby w listopadzie w Polsat Viasat History

dodano: 2020-10-13 23:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W listopadzie br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Wiedeń: imperium, dynastia, marzenie”, „Skarby przeszłości i ich tajemnice” (sezon 3.), „Tajemnice templariuszy” i „Kości z Patagonii”, a w ramach pasma „Tajemnice Trzeciej Rzeszy” takie produkcje jak „Życie w kraju Hitlera” i „Nadprzyrodzone plany nazistów”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Listopad 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Tajemnice Trzeciej Rzeszy”:
emisja: od poniedziałku do piątku o 21:00
- Nazistowskie Niemcy widziane z mniej znanej perspektywy: po raz pierwszy będziemy mieli okazję zobaczyć prywatne nagrania ludzi żyjących w państwie Adolfa Hitlera. Dowiemy się, jak III Rzesza wykorzystywała naukę i w jaki sposób ludzie odpowiedzialni za nowe narzędzia walki Adolfa Hitlera uniknęli odpowiedzialności - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Tajemnice Trzeciej Rzeszy”:
„Życie w kraju Hitlera” („Living with Hitler”)
emisja: od poniedziałku, 2 listopada br. o 21:00

W 1933 roku Adolf Hitler został kanclerzem Niemiec. Sześć lat później poprowadził swoich rodaków na wojnę, aby po kolejnych sześciu latach doprowadzić ich do klęski i zniszczenia. - Od dojścia Adolfa Hitlera do władzy do jego upadku i śmierci w 1945 roku miliony Niemców żyły w największym autorytarnym reżimie w historii: w państwie, które regularnie i systemowo gnębiło, przesiedlało i mordowało miliony ludzi. Serial ukazuje codzienne życie w nazistowskich Niemczech. Dowiemy się, jak żyli zwykli ludzie - i jak po wojnie dochodzili do siebie po doświadczeniach hitleryzmu - czytamy w opisie. 

„Tajemnice Trzeciej Rzeszy”:
„Nadprzyrodzone plany nazistów” („Supernatural Nazis”)
emisja: od poniedziałku, 9 listopada br. o 21:00

Ta trzyczęściowa seria analizuje historię planów Adolfa Hitlera i partii nazistowskiej dotyczących wygrania II wojny światowej przy użyciu różnych sił nadprzyrodzonych i okultyzmu; od mitów o wampirach i wilkołakach po ideę wskrzeszania oraz reinkarnacji wojowników; od nazistowskiego Jezusa do starożytnej superbroni: to tylko niektóre z tajnych projektów i magicznych technik, które Niemcy chcieli wykorzystać aby wpłynąć na wynik wojny.

„Wiedeń: imperium, dynastia, marzenie” („Vienna: Empire, Dynasty and Dream”)
emisja: od niedzieli, 15 listopada br. o 21:00

Dokumentalny serial o mieście przekształconym i na nowo zdefiniowanym przez historię. Rzymskie początki Wiednia i jego strategiczne położenie geograficzne sprawiły, że wielokrotnie  był on areną wojen, intryg, oszustw i niekończących się walk o władzę. Wiedeń to stolica, na której silne piętno odcisnęły zarówno konflikty, jak i kultura wysoka. Simon Sebag Montefiore oprowadza nas po brukowanych uliczkach miasta, aby ukazać widzom jego bogatą historię; podąża śladami Napoleona Bonaparte i Adolfa Hitlera, Ludwiga van Beethovena i Amadeusza Mozarta - oraz innych słynnych postaci, które ukształtowały współczesny Wiedeń.

„Skarby przeszłości i ich tajemnice” 3 („Treasures Decoded” 3)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 16 listopada br.) o 19:50

Seria opowiada o sześciu skarbach świata starożytnego: widzowie poznają ukryte w Ameryce miasto piramid - Cahokię; miedziany zwój z Qumran; zapomniane miasto Pi-Ramesse-Aa-nachtu: grobowiec Tutanchamona; dzieje Świętego Graala; i wreszcie historię zatopionej Atlantydy. Każdy obiekt i miejsce zostaną zbadane przez ekspertów przy użyciu nowych technik, w tym także najnowocześniejszych metod współczesnej kryminalistyki, dzięki czemu wiele faktów odkrytych zostanie po raz pierwszy w historii. Do jakich skarbów prowadzi miedziany zwój? Czy kiedykolwiek znajdziemy Świętego Graala? Jakie tajemnice kryje jeszcze grobowiec Tutanchamona? - Już wkrótce dowiemy się tego! - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Tajemnice templariuszy” („The Secret Story of the Knights Templar”)
emisja: od poniedziałku, 23 listopada br. o 22:05

Program opowiada o dziejach najbardziej tajemniczego i potężnego zakonu rycerskiego średniowiecza: templariuszy. Widzowie zobaczą historię powstania zakonu, jego dojścia do bogactwa i upadku po oskarżeniach o herezje. Autorzy programu skupiają się także na rytuałach templariuszy i całej tradycji średniowiecznego rycerstwa. Widzowie poznają także oficjalne dziedzictwo łączące templariuszy z Ziemią Świętą oraz całą Europą. - Seria precyzyjnie rozróżnia bogatą mitologię dotyczącą zakonu templariuszy od twardych faktów historycznych - zapowiada nadawca.

„Kości z Patagonii” („The Patagonian Bones”)
emisja: w sobotę, 28 listopada br. o 21:55

W roku 2015 minęło 150 lat od czasu, kiedy przybysze z Walii osiedlili się w Patagonii (wielu ich potomków do dziś żyje w Argentynie). Nie wszyscy z pierwszych osadników przeżyli, a odnalezione niedawno kości mogą należeć do pierwszych walijskich kobiet, które zmarły na tych terenach w 1865 roku. Widzowie dowiedzą się, jak ludzkie szczątki mogą pomóc w zrozumieniu tej fascynującej historii.
 
Simon Sebag Montefiore w programie „Wiedeń: imperium, dynastia, marzenie”, foto: Richard Pearson/BBC
Simon Sebag Montefiore w programie „Wiedeń: imperium, dynastia, marzenie”, foto: Richard Pearson/BBC


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...