reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rekord maksymalnej prędkości 5G

dodano: 2020-10-21 14:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: Ericsson/Qualcomm

5G napis sieć 360px.jpg Verizon, Ericsson i Qualcomm Technologies połączyły siły, aby kontynuować rozwój 5G i innowacje w tej technologii. To te firmy jako pierwsze zademonstrowały maksymalną prędkość 5G na poziomie 5,06 Gb/s. Na razie w Polsce możemy pomarzyć o takiej prędkości w 5G - jedynie od 150 do 600 Mb/s.

Ericsson
5g gbps ericsson prędkość 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Korzystając z widma 5G mmWave z agregacją nośnych, technologii, która łączy wiele kanałów widma w celu zapewnienia większej wydajności sesji danych przesyłanych przez sieć bezprzewodową, firmy połączyły 8 oddzielnych kanałów widma, aby osiągnąć gigabitowe prędkości.

W pełni dojrzała technologia 5G może osiągnąć prędkość do 10 Gb/s, opóźnienie poniżej 5 milisekund i czas wdrażania usługi wynoszący 90 minut. Umożliwi połączenia mobilne z prędkością do 500 km/h, z możliwością zarządzania ponad milionem urządzeń na km2 i wolumenami danych 10 Tb/s/km2. Firma Verizon i jej współpracownicy dokładają wszelkich starań, aby zmaksymalizować potencjał tej rozwijającej się technologii.

Demonstracja, zakończona w środowisku laboratoryjnym, wykorzystała sprzęt infrastruktury 5G z oferty Ericsson Radio System oraz urządzenie do testowania współczynnika kształtu smartfonów 5G zasilane przez Qualcomm Snapdragon X60 5G Modem-RF System z modułami antenowymi Qualcomm QTM535 mmWave trzeciej generacji.

Prędkość 5,06 Gb/s udało się uzyskać przy użyciu pasma 800 MHz w paśmie 28 GHz mmWave w połączeniu z 40 MHz dla kotwicy 4G LTE. Ta kombinacja pasm jest komercyjnie obsługiwana w portfolio Ericsson Radio System i kilku dostępnych obecnie urządzeniach 5G, zasilanych przez Snapdragon X55 5G Modem-RF System.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z Verizon i Qualcomm, gdy przekraczamy granice i pobijamy kolejny rekord szybkości transmisji danych, osiągając prędkość 5 Gb/s - powiedział Hannes Ekström, szef linii produktów 5G, Business Area Networks, Ericsson.

- To najwyższa prędkość, jaką kiedykolwiek udało się osiągnąć jednemu urządzeniu. To pokazuje owoce naszej współpracy i naszych inwestycji w wiodącą technologię, aby umożliwić wykorzystanie widma fal milimetrowych. Technologia agregacji ogromnych ilości widma w tych pasmach otwiera nowe możliwości.


Źródło: ericsson.com  qualcomm.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

LNB Octo Fuba DEK 817 LTE

Markowy konwerter 8-wyjściowy Fuba to najwyższej jakości urządzenia tego typu...

265 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...