reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa aplikacja mobilna TVP Sport już wkrótce

dodano: 2020-10-26 07:34 | aktualizacja: 2020-10-26 14:09
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Sport aplikacja beta 23 października br. TVP Sport udostępnił wersję beta swojej nowej aplikacji mobilnej na iOS i Androida. Mają do niej dostęp te osoby, które zgłosiły wcześniej drogą e-mailową chęć wzięcia udziałów w testach. Również redakcja satkurier.pl otrzymała możliwość sprawdzenia nowych funkcji aplikacji TVP Sport.

satkurier.pl
TVP Sport aplikacja beta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- W TVP Sport chcemy się zmieniać dla naszych widzów. Dlatego już niedługo start nowej aplikacji TVP Sport, w której oprócz transmisji, wyników, materiałów wideo i newsów znajdziecie treści spersonalizowane czy quizy. Nowa aplikacja TVP Sport jest dostępna na systemy iOS oraz Android. Nowością będzie dostępność na ekranach telewizorów przez AirPlay oraz Google Cast - informuje TVP Sport.


Co nowego w nowej aplikacji?
  • Interfejs zgodny z nowymi trendami świata mobile
  • Technologia - aplikacja została napisana od nowa
  • Personalizacja - możliwość dodawania do ulubionych dyscyplin, rozgrywek, zawodników i drużyn
  • Transmisje - nowy sposób prezentowania transmisji, możliwość minimalizowania playera z transmisją i równoczesnego przeglądania aplikacji (tzw. PiP - Picture-in-Picture)
  • Przypomnienia - możliwość ustawienia przypomnień o transmisjach w Kalendarzu w telefonie
  • Zapisane - treści do poczytania / do obejrzenia „na później” - możliwość dodawania treści do zapisanych, do „schowka” - użytkownik ma możliwość powrotu do treści w każdym momencie
  • Google Cast i AirPlay - obsługa popularnych rozwiązań, dzięki którym można jednym kliknięciem castować multimedia z telefonu wprost na ekran telewizora
  • Dark mode - ciemny motyw aplikacji pozwalający oszczędzić baterię i... oczy

Pierwsze wrażenia satkurier.pl z testów nowej aplikacji TVP Sport (beta) na Andorida

Podczas instalacji aplikacji pojawia się możliwość wyboru ulubionych dyscyplin, rozgrywek, zawodników i drużyn. Wszelkich zmian na tych listach (także jeśli chodzi o kolejność) można dokonywać również w późniejszym czasie z poziomu menu Ustawień. Jest to o tyle istotne, że ulubione pozycje stanowią o wyglądzie ekranu głównego aplikacji - pojawią się tam ikonki odsyłające do artykułów z wybranych przez nas kategorii.
 
Wybór ulubionych
Wybór ulubionych
Strona główna aplikacji

Oczywiście na ekranie startowym mamy również możliwość przejścia do zakładki Najnowsze, gdzie wyświetlane są wszystkie artykuły według daty i godziny dodania. Kolejne zakładki to: Wideo, Wyniki i Quizy, których chyba nie trzeba omawiać.

Jedną z nowości jest możliwość ustawienia przypomnień o transmisjach. W tym celu należy wejść w Transmisje i wybrać ikonkę dzwonka obok interesującego nas wydarzenia. Wówczas na ekranie pojawi się okienko umożliwiające dodanie audycji do aplikacji Kalendarz w telefonie.
 
Transmisje
Dodawanie transmisji do Kalendarza

Kiedy wejdziemy w aplikację podczas trwającej transmisji na żywo, w dolnej części ekranu pojawi się okienko umożliwiające szybkie przejście do oglądania.
 
Powiadomienie o trwającej transmisji na żywo

Natomiast jeśli chcemy mieć podgląd na trwającą transmisję podczas przeglądania treści aplikacji, należy wybrać w prawym górnym rogu ikonkę strzałki, która przełączy nas do trybu Picture-in-Picture (PiP). Wówczas w dolnej części ekranu pokaże się okienko z transmisją na żywo.
 
Tryb PiP

Nowością są również Zapisane. Zakładka ta gromadzi oznaczone wcześniej przez nas flagą artykuły i materiały wideo. Co więcej można je stamtąd łatwo usunąć, np. zaraz po przejrzeniu.
 
Artykuł oznaczony flagą
Zakładka Zapisane

Opcje Google Cast i AirPlay aktywują się na odtwarzanym materiale wideo czy transmisji na żywo, kiedy do sieci Wi-Fi, z której aktualnie korzystamy na telefonie, podpięte jest również urządzenie obsługujące jedną z tych technologii, np. box czy telewizor z Android TV.
 
Ikonka castowania w prawym górnym rogu jest aktywna
Treści wideo aplikacji TVP Sport na dużym ekranie dzięki Google Cast (do telewizora Samsunga podłączony jest box Android TV)

Tak natomiast wygląda dark mode, czyli ciemny tryb interfejsu aplikacji (można go włączyć z poziomu menu Ustawień - albo na stałe, albo zgodnie z ustawieniami w systemie).
 
Dark mode

W Ustawieniach jest również możliwość włączenia powiadomień push dotyczących informacji ze świata sportu.

Wnioski z krótkich testów, jakie dotychczas przeprowadziła redakcja satkurier.pl, są takie, że nowa aplikacja działa szybko i bezproblemowo, a ponadto jest dobrze zaprojektowana i charakteryzuje się dużą intuicyjnością. Szczególnie cieszy możliwość castowania treści wideo na duży ekran. Jednak dopiero dłuższe testy, zwłaszcza podczas transmisji na żywo, pozwolą nam w pełni ocenić funkcjonalność nowej aplikacji. Wszelkie uwagi i ewentualne błędy będziemy - zgodnie z ustaleniami z nadawcą - przekazywać bezpośrednio do Ośrodka Technologii TVP.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...