reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zapowiedź blokady lewych streamów walk bokserskich

dodano: 2020-11-11 19:32 | aktualizacja: 2020-11-12 14:41
autor: HP | źródło: Torrentfreak

illegal streaming 2 czaszka.jpg Sąd Najwyższy Anglii i Walii wydał nowy nakaz blokujący dostawców usług internetowych, którego celem jest uniemożliwienie fanom boksu uzyskiwania bezpłatnych, nielegalnych strumieni walk bokserskich. Jedną z nadchodzących walk miał być rewanż Aleksandra Powietkina z Dillianem Whyte zaplanowana na 21 listopada, ale niestety Powietkin wylądował w szpitalu po zakażeniu koronawirusem (wyszedł już), a walka możliwe, że odbędzie się dopiero 30 stycznia 2021 r. Mimo tego każda inna gala bokserska teraz będzie mogła być zablokowana przez głównych dostawców usług internetowych w Wielkiej Brytanii.

satkurier.pl
Illegal streaming stream boks gala 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po uzyskaniu przez angielską Premier League w 2017 roku nakazu blokującego, który zmuszał brytyjskich dostawców usług internetowych, w tym BT, Sky, TalkTalk i Virgin Media, do blokowania nieautoryzowanych transmisji piłkarskich zgodnie z sekcją 97a ustawy o prawach autorskich, wzorach i patentach, udostępniono jakby podobny szablon do naśladowania dla innych właścicieli treści na żywo.

Nakaz wydany przez Sąd Najwyższy na korzyść Matchroom został przedłużony i zmodyfikowany nakazem w dniu 22 maja 2019 r., co wymaga od brytyjskich dostawców usług internetowych Sky, BT, Virgin Media, TalkTalk, EE i Plusnet, aby blokować adresy IP pirackich serwerów tak samo, jak Premier League. Miał jednak również tzw. „klauzulę wygaśnięcia”, co oznaczało, że przestał obowiązywać 1 października 2020 r.

Matchroom złożył nowy wniosek 28 września 2020 r., by móc zablokować jesienne walki, w tym planowaną walkę Powietkin - Whyte, która nie doszła do skutku z przyczyn pandemicznych. Jednak sędzia nie był przygotowany na udzielenie rozszerzenia i zamiast tego potraktował ją jako zupełnie nową aplikację.

Żaden z brytyjskich dostawców usług internetowych nie sprzeciwił się wnioskowi, a Sky dodatkowo złożył dowody na jego poparcie, tak jak to miało miejsce wcześniej w przypadku podobnej blokady dotyczącej meczów Premier League. Co ciekawe, Sky przedstawił też dowody w postaci mapy ruchu ISP, aby pokazać, że blokowanie w znacznym stopniu przyczyniło się do zmniejszenia nieautoryzowanych strumieni treści Matchroom przesyłanych do klientów korzystających z szerokopasmowej sieci Sky. Wydaje się, że dodaje to jeszcze większej wagi do teorii, że Sky rzeczywiście wydaje się obserwować zwyczaje konsumentów związane z piractwem.

Przy okazji wyszło z jakich systemy wdrażają różni brytyjscy dostawcy usług internetowych zaangażowanych w działanie blokujące. BT i Plusnet używają obecnie systemów znanych jako Hawking / Cleanfeed. EE wdraża system blokujący znany jako Wolf, system Sky nazywa się Hawkeye, Virgin ma Web Blocker 3, a system TalkTalk nie ma określonej nazwy poza „blackholing” IP.

Źródło: torrentfreak.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...