reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zapowiedź blokady lewych streamów walk bokserskich

dodano: 2020-11-11 19:32 | aktualizacja: 2020-11-12 14:41
autor: HP | źródło: Torrentfreak

illegal streaming 2 czaszka.jpg Sąd Najwyższy Anglii i Walii wydał nowy nakaz blokujący dostawców usług internetowych, którego celem jest uniemożliwienie fanom boksu uzyskiwania bezpłatnych, nielegalnych strumieni walk bokserskich. Jedną z nadchodzących walk miał być rewanż Aleksandra Powietkina z Dillianem Whyte zaplanowana na 21 listopada, ale niestety Powietkin wylądował w szpitalu po zakażeniu koronawirusem (wyszedł już), a walka możliwe, że odbędzie się dopiero 30 stycznia 2021 r. Mimo tego każda inna gala bokserska teraz będzie mogła być zablokowana przez głównych dostawców usług internetowych w Wielkiej Brytanii.

satkurier.pl
Illegal streaming stream boks gala 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po uzyskaniu przez angielską Premier League w 2017 roku nakazu blokującego, który zmuszał brytyjskich dostawców usług internetowych, w tym BT, Sky, TalkTalk i Virgin Media, do blokowania nieautoryzowanych transmisji piłkarskich zgodnie z sekcją 97a ustawy o prawach autorskich, wzorach i patentach, udostępniono jakby podobny szablon do naśladowania dla innych właścicieli treści na żywo.

Nakaz wydany przez Sąd Najwyższy na korzyść Matchroom został przedłużony i zmodyfikowany nakazem w dniu 22 maja 2019 r., co wymaga od brytyjskich dostawców usług internetowych Sky, BT, Virgin Media, TalkTalk, EE i Plusnet, aby blokować adresy IP pirackich serwerów tak samo, jak Premier League. Miał jednak również tzw. „klauzulę wygaśnięcia”, co oznaczało, że przestał obowiązywać 1 października 2020 r.

Matchroom złożył nowy wniosek 28 września 2020 r., by móc zablokować jesienne walki, w tym planowaną walkę Powietkin - Whyte, która nie doszła do skutku z przyczyn pandemicznych. Jednak sędzia nie był przygotowany na udzielenie rozszerzenia i zamiast tego potraktował ją jako zupełnie nową aplikację.

Żaden z brytyjskich dostawców usług internetowych nie sprzeciwił się wnioskowi, a Sky dodatkowo złożył dowody na jego poparcie, tak jak to miało miejsce wcześniej w przypadku podobnej blokady dotyczącej meczów Premier League. Co ciekawe, Sky przedstawił też dowody w postaci mapy ruchu ISP, aby pokazać, że blokowanie w znacznym stopniu przyczyniło się do zmniejszenia nieautoryzowanych strumieni treści Matchroom przesyłanych do klientów korzystających z szerokopasmowej sieci Sky. Wydaje się, że dodaje to jeszcze większej wagi do teorii, że Sky rzeczywiście wydaje się obserwować zwyczaje konsumentów związane z piractwem.

Przy okazji wyszło z jakich systemy wdrażają różni brytyjscy dostawcy usług internetowych zaangażowanych w działanie blokujące. BT i Plusnet używają obecnie systemów znanych jako Hawking / Cleanfeed. EE wdraża system blokujący znany jako Wolf, system Sky nazywa się Hawkeye, Virgin ma Web Blocker 3, a system TalkTalk nie ma określonej nazwy poza „blackholing” IP.

Źródło: torrentfreak.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...