reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Oszuści sprzedają fałszywe gadżety telewizyjne

dodano: 2020-11-15 11:47 | aktualizacja: 2020-11-15 12:21
autor: KuKa | źródło: internetua.com/mediasat.info

cudowna antena HQClear TV Amatorzy szybkiego zysku stworzyli stronę internetową pod pozorem publikacji internetowej o technologiach, gdzie po raz kolejny próbują sprzedać tzw. koreańską antenę telewizyjną HQClear TV, która podobno jest w stanie odbierać zarówno satelitarną, jak i naziemną telewizję cyfrową, w tym kanały szyfrowane. Pisaliśmy o tym już w 2018, ale temat wraca jak bumerang. Nie istnieją anteny odbierające wszystko!

https://www.azadliq.az/wp-content/uploads/2018/07/spt-420254092.jpg
Telewizja pilot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ogłoszenie jest prezentowane w formie recenzji pewnego rozwiązania technicznego w imieniu autora, który wcześniej „pracował w telewizji" i zna zalety tego urządzenia. Właśnie on jakoby zabija cały biznes ukraińskich grup medialnych, które zawyżają ceny za telewizję, a jednocześnie nie wiedzą, co zrobić z cudownymi antenami.

Już 2 lata temu w sieci krążyły japońskie anteny HQClear TV T2, których sprzedaż zsynchronizowano z wyłączaniem 1 września 2018 na Ukrainie naziemnego sygnału analogowego, a także wzrostem cen telewizji kablowej od 1 stycznia 2019 roku.

Tym razem nacisk położono na fakt, że ukraińscy nadawcy zaszyfrowali swoje kanały telewizyjne na satelicie i podnieśli ceny dla dostawców, co odbiło się na abonentach.

Akcja ponownie jest skierowana do starszych i niedokształconych obywateli, którzy wchodzą na różne strony internetowe bez zagłębiania się w strukturę witryn. Faktem jest, że osobna strona jest prezentowana jako cała witryna technologiczna z dużą liczbą rozdziałów. Jednak klikając w jakikolwiek link, przechodzi się do koła ruletki, gdzie można zagrać o nagrodę. I natychmiast wyskakuje magiczna antena telewizyjna HQClear za jedyne 399 hrywien, po czym osoba klikająca zostaje poproszona o wpisanie nazwiska i numeru telefonu.

Jeszcze 2 miesiące temu działała strona internetowa i strona na Facebooku, która oferowała bezpłatny dostęp do Internetu satelitarnego. Wystarczyło jedynie zakupić promocyjny router WiFi w cenie 699 hrywien. Tym razem kolejne „cudo" jest oferowane za znacznie mniejszą cenę.

Niemniej jednak, zanim kupimy cudowny sprzęt, aby połączyć się z czymś darmowym i fantastycznym, warto najpierw pomyśleć... bo darmowy ser jest tylko w pułapce na myszy :)

 

Źródło: internetua.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...