reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa Iliad przejmuje Play

dodano: 2020-11-20 16:13 | aktualizacja: 2020-11-20 17:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Grupa Iliad/satkurier.pl

Grupa Iliad Group Grupa Iliad poinformowała, że kupiła w ramach wezwania 143 809 764 akcji Play Communications. Po jego rozliczeniu będzie posiadała 246 131 028 akcji Play, stanowiących 96,7 proc. kapitału i ogólnej liczby głosów. Rozliczenie transakcji ma nastąpić 25 listopada. 102 321 264 akcji, czyli 40,2 proc. kapitału zakładowego oraz głosów na walnym zgromadzeniu Play, zostało wcześniej kupione przez Grupę Iliad od Tollerton Investments Limited oraz Partners S.a.r.l.

Play
Play Communications Barbara Kurdej-Szatan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Cieszymy się, że nasze wezwanie zostało zaakceptowane przez 96,7 proc. akcjonariuszy Play. Iliad chce wesprzeć Play w zwiększeniu obecności na polskim rynku telefonii komórkowej i ułatwić wejście Play na rynek usług stacjonarnych, z korzyścią zarówno dla rynku detalicznego, jak i biznesowego w Polsce. Przejęcie to stanowi ważny krok dla Iliad, która ma obecnie 42 mln abonentów w Europie: we Francji, Włoszech i teraz w Polsce - powiedział Thomas Reynaud, CEO Iliad.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogromnego sukcesu wezwania. Ten nowy rozdział w historii Play to efekt 15 lat wyjątkowego wzrostu, dzięki któremu stał się wiodącym operatorem komórkowym w Polsce z ponad 15 mln abonentów. Pragnę serdecznie podziękować naszym 2800 pracownikom, którzy pomogli Play osiągnąć tak wysoki poziom doskonałości. Jesteśmy dumni, że w Play jesteśmy częścią szóstego największego operatora w Europie - powiedział Jean-Marc Harion, prezes zarządu Play.

Przypomnijmy, że Grupa Iliad ogłosiła we wrześniu br. wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 254 625 876 akcji, czyli 100 proc. pozostających w obrocie akcji Play, w cenie 39 zł za akcję. Zapisy były prowadzone od 19 października do 17 listopada.

Grupa Iliad jest operatorem francuskiej usługi ADSL Free.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Play


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...