reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Naživo - nowy czeski kanał kulturalny

dodano: 2020-11-20 11:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: rozhlas.cz/parabola.cz

TV Nazivo czeski kanał 360px.jpg W Czechach rozpoczął nadawanie nowy kanał - TV Naživo. Nowa, czeska stacja poświęcona kulturze stała się częścią multipleksu 23 w DVB-T2, obsługiwanego przez Czech Digital Group (CDG).

TV Nazivo
TV Nazivo czeski kanał ekran 2 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TV Naživo to nowy projekt firmy Kanál Naživo, która uzyskała koncesję na naziemne nadawanie cyfrowe na ostatnim posiedzeniu Rady Radiofonii i Telewizji (RRTV), które odbyło się 10 i 18 listopada 2020 r.

Na warunkach koncesji stacja TV Naživo będzie transmitować na żywo i nagrywać przedstawienia teatralne oraz występy artystyczne, programy o tematyce kulturalnej, programy dla dzieci - bajki i programy o tematyce kulturalnej, programy edukacyjne o tematyce kulturalnej, slow TV o tematyce kulturalnej.

Ogólnym celem nowego projektu jest wprowadzenie kultury na ekrany telewizorów w czasie, gdy ze względu na pandemię wywołaną przez koronawirusa Covid-19 i różne działania rządowe nie mogą mieć miejsca żadne wydarzenia kulturalne i społeczne.

Stacja TV Naživo zamierza nadawać 24 godziny na dobę w czeskiej wersji językowej.
Licencja jest ważna na nadawanie w Czechach przez 12 lat. Statyczny ekran stacji na żywo może być dostrojony przez gospodarstwa domowe odbierające transmisję naziemną - w szczególności multipleks 23  DVB-T2. Transmisja TV Naživo nadawana jest w rozdzielczości SD 960x544 (544p) z dźwiękiem w formacie HE-AAC. Multiplex 23 nadaje również inne kanały - Barrandov HD, Barrandov Cinema, Barrandov Crime, TV Nova, Nova Cinema, TV Seznam HD, a także NASA UHD.

Strona domowa kanału TV Naživo
Facebook
Instagram

Źródło: rozhlas.cz  parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Trio 4K

Nowy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K Combo z...

469 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE 4K

Najtańszy na rynku odbiornik 4K z podwójną głowicą FBC DVB-S2X...

990 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...
reklama