reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Skandal. Ewenement Molesty” w TVP VOD

dodano: 2020-11-25 01:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

Best Film Co TVP „Skandal. Ewenement Molesty” Widzowie serwisu TVP VOD mogą oglądać film „Skandal. Ewenement Molesty”. Producentem filmu jest Fundacja Raban, koproducentami są TVP, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy oraz Prodigious, a dystrybutorem jest Best Film Co. Reżyserem filmu jest Bartosz Paduch. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Dodajmy, iż film ten do kin trafił w piątek, 2 października br.

Best Film Co TVP „Skandal. Ewenement Molesty”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Skandal. Ewenement Molesty” dostępny jest w ofercie TVP VOD. - To muzyczna podróż do początków i pierwszych sukcesów grupy Mistic Molesta, która na zawsze odmieniła polską scenę hip-hopową. Film jest wehikułem czasu, przenoszącym do lat, gdzie wszystko było proste, a  kumple znaczyli więcej niż rodzina - zapowiada nadawca.

Legendarną grupę Mistic Molesta założył w połowie lat 90. ubiegłego wieku duet Piotr Więcławski „Vienio” oraz Paweł Włodkowski „Włodi” - zafascynowani MTV i deskorolką chłopcy z ursynowskiego blokowiska szukający muzycznego sposobu na wyrażenie siebie i na odreagowanie szarej rzeczywistości. Składanie rymów i „klejenie” na Atari pierwszych bitów okazało się sposobem wyjątkowo nośnym i skutecznym.

Jak czytamy w opisie, dokument Bartosza Paducha jest interesujący nie tylko dla dzisiejszego pokolenia czterdziestolatków, którzy teksty ze „Skandalu” - debiutanckiej płyty Mistic Molesta - znali na pamięć. Autor na przykładzie historii grupy ukazuje szerszy kontekst kulturowo-społeczny Polski lat 90. ubiegłego wieku. To geneza polskiego hip-hopu, który był głosem pokolenia, wyrazem młodzieńczego buntu przeciwko ówczesnym realiom, kiedy Polacy doświadczali konsekwencji transformacji ustrojowej.

- Chuligański rap w wykonaniu Molesty z sugestywnymi i bezkompromisowymi antysystemowymi tekstami idealnie oddawał emocje sfrustrowanej  młodzieży. Wyjątkowo wysoki poziom muzyczny błyskawicznie został doceniony także przez branżę - czytamy w opisie.

Jak informuje nadawca, reżyser powraca przede wszystkim do czasów, kiedy muzyka była prawdziwą „zajawką”. Plan był prosty - tworzyć muzykę nie dla pieniędzy, kariery i popularności, dobrze się bawić, trzymać się razem. Reżyser ukazuje bohaterów i ich losy także z dzisiejszej perspektywy dojrzałych artystów i biznesmenów realizujących indywidualne projekty artystyczne. Próbuje bez koloryzowania odpowiedzieć co zostało z młodzieńczych ideałów, jak wyglądają wzajemne relacje i co przyczyniło się do rozpadu grupy.

- Dokument zawiera bezcenne archiwalne zdjęcia, a amatorskie nagrania przeplatają się ze wspomnieniami członków grupy i całej śmietanki polskiej sceny rapowej, dziennikarzy i dj-ów oraz rodziny i przyjaciół. Ogromną rolę odgrywa klimat koncertów oraz fotogeniczny obraz Warszawy i Polski lat 90. Warto przenieść się w czasie - to pozycja numer jeden nie tylko dla miłośników muzyki. Oglądaj teraz na vod.tvp.pl - zachęca nadawca.

Przypomnijmy, iż film „Skandal. Ewenement Molesty” pojawił się w kinach w piątek, 2 października br. (więcej tutaj)
 
Molesta Ewenement na plakacie promującym kinową emisję filmu „Skandal. Ewenement Molesty”, foto: Best Film Co
Molesta Ewenement na plakacie promującym kinową emisję filmu „Skandal. Ewenement Molesty”, foto: Best Film Co
Piotr Więcławski „Vienio” i Paweł Włodkowski „Włodi” w filmie „Skandal. Ewenement Molesty”, foto: TVP
Piotr Więcławski „Vienio” i Paweł Włodkowski „Włodi” w filmie „Skandal. Ewenement Molesty”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...