reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Eurowizja Junior 2020” w kanałach TVP

dodano: 2020-11-27 06:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020” W niedzielę, 29 listopada br. o godz. 17:00 w kanałach TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno i TVP ABC transmitowany będzie 18. „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior”, który odbędzie się w Warszawie. Polskę w tym wydarzeniu reprezentować będzie Alicja Tracz. Tymczasem w poniedziałek, 23 listopada br. odbyła się ceremonia otwarcia konkursu.

TVP „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Zapraszam wszystkich na ten specjalny konkurs, w specjalnej edycji

- mówił Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.


Podczas ceremonii otwarcia widzowie mogli poznać wszystkich dwunastu uczestników konkursu. Oprócz Alicji Tracz są to: Arina Peszterewa z Białorusi, Valentina z Francji, Sandra Gadelia z Gruzji, Soleá z Hiszpanii, girlsband Unity z Holandii, Karakat Baszanowa z Kazachstanu, Chanel Monseigneur z Malty, Susan z Niemiec, Sofia Feskowa z Rosji, Petar Aničić z Serbii oraz Ołeksandr Bałabanow z Ukrainy.

- Drugi rok z rzędu Telewizja Polska ma zaszczyt zaprezentować finałowy koncert, w ślad za ubiegłorocznym wielkim sukcesem, który to koncert zgromadził wtedy miliony widzów z całego świata, którzy połączyli się w ten wieczór radosnej muzyki

- podkreślił Jacek Kurski.


Prezes TVP dodał też, że z uwagi na pandemię koronawirusa tegoroczny koncert będzie zrealizowany zupełnie inaczej, niż ten zeszłoroczny i podziękował za wsparcie w tej niezwykłej sytuacji Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union/EBU) oraz wszystkim nadawcom publicznym.

Prezes Jacek Kurski wyraził też przekonanie, że dzięki najnowocześniejszym technologiom, użytym przy realizacji koncertu, wszyscy widzowie przeżyją niezapomniany wieczór.

Głos zabrał też przedstawiciel Europejskiej Unii Nadawców Gert Kark.

- Cieszę się, że ponownie podczas koncertu zjednoczymy młodych wykonawców, choć w innym formacie, niż dotychczas. Wszyscy musimy zaadoptować się do nowej rzeczywistości - mówił. - Bez ogromnej kreatywności i energii Telewizji Polskiej - gospodarza tegorocznego konkursu - to wszystko by się nie udało - dodał.


Podczas ceremonii otwarcia odbyły się też trzy losowania. Ubiegłoroczna triumfatorka Wiktoria Gabor, pod czujnym okiem gospodarza gali Mateusza Szymkowiaka, wylosowała najpierw, jako która w konkursie zaśpiewa Alicja Tracz. Okazało się, że będzie to szósty występ niedzielnego koncertu. Jako pierwsza wystąpi Susan z Niemiec, a konkurs zamknie Valentina z Francji.

Na koniec Wiktoria Gabor zaprezentowała tegoroczny hymn „Eurowizji Junior” - „Move The World”, którego twórcą jest Andrzej Gromala „Gromee”. Ten drugi raz odpowiada za muzyczną oprawę konkursu (więcej tutaj).
 
Alicja Tracz w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”, foto: TVP
Alicja Tracz w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”, foto: TVP
Alicja Tracz jest reprezentantką Polski w „Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2020”, foto: Waldemar Kompała/TVP
Alicja Tracz jest reprezentantką Polski w „Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2020”, foto: Waldemar Kompała/TVP


18. „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior” - transmisja w niedzielę, 29 listopada 2019 roku o godz. 17:00 w TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno i TVP ABC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...