reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja: Kary dla operatorów za korzystanie z zagranicznych satelitów

dodano: 2020-12-29 21:16
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Duma Państwowa Rosja Rząd Rosji przedstawił Dumie Państwowej ustawę o wprowadzeniu kar administracyjnych do 1 mln rubli dla operatorów telekomunikacyjnych, korzystających z zagranicznego systemu satelitarnego i uchylających się od obowiązku tworzenia rosyjskiego segmentu takiego systemu.

https://delo.ua/files/news/images/3625/94/picture2_cifrovaja-gramotn_362594_p0.jpg
cyfrowa transformacja, łączność, komunikacja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niespełnienie przez rosyjskiego operatora obowiązku pociągnie za sobą karę dla urzędników operatora w wysokości od 10 do 30 tys. rubli, a dla osób prawnych – od 500 tys. do 1 mln rubli.

Takie same kary przewidziane są za niewypełnienie obowiązku zapewnienia obsługi tego segmentu z terytorium Federacji Rosyjskiej i przesyłu ruchu sieciowego, generowanego stacjami abonenckimi (terminalami) na terytorium kraju przez stację interfejsową rosyjskiego operatora łączności, zlokalizowaną w Rosji.

Zgodnie z dekretem rządowym z 21 lutego 2019 roku, rosyjski operator korzystający z zagranicznego systemu satelitarnego jest odpowiedzialny za utworzenie rosyjskiego segmentu danego systemu, a także za transmisję ruchu sieciowego, generowanego przez terminale na terytorium FR, włączając stacje zagranicznych abonentów, z którymi nie została zawarta umowa z rosyjskimi operatorami łączności na świadczenie usług i którzy znajdują się w roamingu na rosyjskim terytorium i korzystają ze stacji rosyjskiego operatora.


Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telkomy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

339 zł Więcej...