reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Łotwa kończy z reklamami w TV i radiu

dodano: 2021-01-04 20:51
autor: RO | źródło: rus.tvnet.lv

LTV Latvijas Televizija Łotwa Od tego roku, łotewskie media państwowe – telewizja, radio i portal internetowy lsm.lv opuściły rynek reklamowy. Oczekuje się, że takie posunięcie doprowadzi do tego, że nadawcy nie będą już zależni od reklamodawców i zaczną się skupiać na tworzeniu oryginalnych treści.

lsm.lv
Latvijas Televizija Latvijas Radio i LSM.LV media publiczne na Łotwie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od 1 stycznia 2021 r. na antenie LTV i Latvijas Radio, a także na platformach internetowych mediów publicznych będzie można zamieszczać wyłącznie autoreklamy, wiadomości o charakterze społecznym, informacje o wydarzeniach kulturalnych i loteriach Latvijas Loto, informacje ważne społecznie, a także zatwierdzony na poziomie ustawodawczym bezpłatny czas na kampanię wyborczą.

Rząd łotewski przeznaczył dodatkowo 8,3 mln euro rekompensaty za wpływy z reklam, poza przekazanymi wcześniej 5,5 mln euro.

Wyjście ma zapewnić stabilność i rozwój mediów państwowych. Z kolei część bieżących wpływów reklamowych mediów państwowych w najbliższych latach może wejść na rynek reklamy komercyjnej w mediach elektronicznych.

Portal LSM.LV zauważa, że media publiczne planują zainwestować więcej środków w dziennikarstwo śledcze, stworzyć więcej programów dla dzieci i młodzieży oraz położyć nacisk na rozwój w Internecie.

LTV zauważyło, że po odejściu z rynku reklamowego, kanał będzie tworzył ponad 700 godzin dodatkowych treści rocznie zamiast obecnych przerw reklamowych. To około 15 godzin tygodniowo!

Podobna praktyka już istnieje na Litwie i w Estonii.

 

Źródło: tvnet.lv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

99 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...