reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Inter+ zakończyło emisję w Rosji

dodano: 2021-01-13 20:31
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/signalmedia.ru

Rosyjskie Autorskie Społeczeństwo (RAO) Rosyjska firma Signal Media zawiadamia o zaprzestaniu nadawania kanału telewizyjnego Inter+ na terytorium Federacji Rosyjskiej z dniem 1 stycznia 2021 r. w związku z nieprzyjacielskimi działaniami i przekroczeniem uprawnień przyznanych dla RAO (Rosyjskie Autorskie Społeczeństwo).

Inter+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
RAO wystąpiło do sądu w celu ukarania dystrybutora kanału telewizyjnego za korzystanie z określonych utworów muzycznych, a także w celu skłonienia go do zawarcia umowy z RAO na ich dystrybucję. Inter+ w swoich programach telewizyjnych wykorzystuje utwory różnych autorów, kompozytorów i ich organizacje na całym świecie.

Biorąc pod uwagę względną nieistotność takich roszczeń w ogólnej liczbie roszczeń rozpatrywanych przez sądy Federacji Rosyjskiej, a także katastrofalnie niski poziom rozwoju prawa autorskiego w kraju i faktyczny brak źródeł interpretacji i trybu stosowania tych przepisów, sąd stanął po stronie RAO bez szczegółowego rozpoznania materiałów sprawy – zawiadamia dystrybutor, rosyjska firma Signal Media.

Signal Media nie zgadza się z wnioskami wyciągniętymi przez sąd w ramach uproszczonego procesu, jednakże, ku wielkiemu ubolewaniu, nie może wpłynąć na decyzję sądu.

Postępowanie sądowe zostało wszczęte w okresie wprowadzania restrykcji w dobie pandemii, co nie pozwoliło nie tylko na terminowe przyjmowanie oficjalnych roszczeń RAO, ale także na pełne zapoznanie się z istotą roszczeń przed rozprawą, a stawiane wymagania, zdaniem samego RAO, stają się ekonomicznie nieopłacalne dla pozwanego. Fakt ten może pośrednio oznaczać, że pozew zainicjowano w celu wyparcia ukraińskiego kanału telewizyjnego z terytorium Rosji.

Signal Media przeprosiło za obecną sytuację nie tylko operatorów płatnej telewizji, ale także nieliczne diaspory, które po tym incydencie zostają pozbawione legalnej możliwości otrzymania informacji, filmów i programów w swoim ojczystym języku.

Inter+ mogli oglądać abonenci rosyjskiej platformy Telekarta z satelity Horizons 2 (85,2°E), a także wybranych sieci kablowych w Rosji. Aktualnie część widzów w zachodniej części Rosji może przejść na niekodowany przekaz (FTA) na satelicie Astra 4A (4,8°E).
 

Źródło: tele-satinfo.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

169 zł Więcej...