reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemcy i Walia w marcu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2021-02-11 08:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W marcu br. kanał Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Dzika praca” i „Hipopotamy Escobara”, a w ramach pasma „Dzika Europa” takie produkcje jak „Walia: kraina dzikiej przyrody” (sezon 2.) i „Zaczarowane góry: w sercu Niemiec”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marzec 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Dzika praca” („Work On The Wild Side”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 1 marca br.) o 15:00

Program ukazuje losy weterynarzy i wolontariuszy, którzy porzucili pracę w Wielkiej Brytanii i przenieśli się do Republiki Południowej Afryki, gdzie zajmują się ratowaniem, rehabilitowaniem, a także wypuszczaniem na wolność zagrożonych gatunków. W programie widzowie zobaczą ich w akcji - będą świadkami transportu żyrafy, ratowania dwutygodniowego hipopotama czy resuscytacji geparda metodą usta usta. Weterynarze i wolontariusze na oczach widzów stają się także zastępczymi matkami dla osieroconych małp oraz asystują przy obcinaniu rogów nosorożcom. - Ci bohaterowie dzikiej przyrody zapraszają nas do swojego życia i opowiadają o pasji ratowania zagrożonych wyginięciem zwierząt - od pingwinów i rekinów na wybrzeżach Prowincji Przylądkowej Zachodniej po zwierzęta należące do afrykańskiej „wielkiej piątki” na równinach leżących na północy kraju - zachęca nadawca.

„Hipopotamy Escobara” („The Hunt for Escobar’s Hippos”)
emisja: w czwartek 4 marca br. o 21:05

Okryty złą sławą baron narkotykowy, Pablo Escobar, zarobił miliardy dolarów na przemycie kokainy do Stanów Zjednoczonych Ameryki. W trakcie swoich krwawych rządów rozkazał przywieźć sobie z Afryki cztery hipopotamy, które zostały dostarczone samolotem na jego słynne ranczo w Kolumbii. Hipopotamy miały być atrakcją dla innych członków kartelu. Niestety, w ten sposób Pablo Escobar nieświadomie wprowadził do kraju gatunek inwazyjny, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Hipopotamy zniszczyły ogrodzenia i wydostały się na wolność. Teraz żyją w Kolumbii, rozmnażając się w tempie dwukrotnie szybszym niż ich afrykańscy kuzyni. Kolumbijska weterynarz Gina Paola Serna Trujillo otrzymała od rządu zadanie „rozwiązania tego problemu”.

„Dzika Europa”:
emisja: w niedziele (od 7 marca br.) o 15:00
Jak zapowiada nadawca, przez cały marzec br. widzowie kanału Polsat Viasat Nature będą podziwiać naturalne piękno Starego Kontynentu. Odkryją dzikie krajobrazy Rumunii, Szwajcarii i Norwegii, wybiorą się też do Walii w drugim sezonie programu „Walia: kraina dzikiej przyrody”. W marcu br. stacja zaprasza również na premierę filmu „Zaczarowane góry: w sercu Niemiec”, który pozwoli widzom z bliska zobaczyć wspaniałe, choć mało znane, góry Harzu.

„Dzika Europa”:
„Walia: kraina dzikiej przyrody” 2 („Wales: The Land of the Wild” 2)
emisja: od niedzieli, 21 marca br. o 15:00

Jak czytamy w opisie, w drugim sezonie programu, dzięki najnowocześniejszej technologii, widzowie odkryją tajemnice nocnego życia walijskiej przyrody. Superczułe kamery rejestrujące w kolorze ujawniają nocne zachowania borsuków, ciem, jeży, ropuch i sów. W jednym z odcinków widzowie podążać będą biegiem walijskich rzek od ich górskich źródeł aż do morza, odkrywając ukryte tajemnice dzikiej przyrody. Po drodze będą obserwować najbardziej znane zwierzęta. Kamery w zwolnionym tempie rejestrują polowanie sokoła wędrownego, najnowszy sprzęt do zdjęć podwodnych pozwali widzom zajrzeć w głąb morskich odmętów, gdzie rekiny kopulują i składają jaja, a w wodach rzeki Wye istnieje cały złożony i zaskakujący mikroświat. - Oto Walia, jakiej jeszcze nigdy nie widzieliście - zachęca nadawca (więcej tutaj).

„Dzika Europa”:
„Zaczarowane góry: w sercu Niemiec” („Enchanted Mountains - In the Heart of Germany”)
emisja: w niedzielę, 28 marca br. o 15:00

Harz to najbardziej wysunięte na północ pasmo górskie w Niemczech. To prawdziwe królestwo natury: zimą szaleją tu śnieżne burze, a latem bujne lasy obmywają deszcze. Na tych wzgórzach żyją jedyne w Niemczech dwa dzikie gatunki kotów - ryś i żbik - oraz inne zwierzęta, takie jak jelenie i dzikie owce, które wolą pozostawać w ukryciu. - By zrealizować ten wyjątkowy dokument przyrodniczy, filmowiec i znawca gór Harzu, Uwe Anders, podróżował po tych terenach przez ponad dwa lata. Udało mu się stworzyć niezwykle malowniczy portret dzikiej przyrody - zachęca nadawca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama