reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemcy i Walia w marcu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2021-02-11 08:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W marcu br. kanał Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Dzika praca” i „Hipopotamy Escobara”, a w ramach pasma „Dzika Europa” takie produkcje jak „Walia: kraina dzikiej przyrody” (sezon 2.) i „Zaczarowane góry: w sercu Niemiec”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marzec 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Dzika praca” („Work On The Wild Side”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 1 marca br.) o 15:00

Program ukazuje losy weterynarzy i wolontariuszy, którzy porzucili pracę w Wielkiej Brytanii i przenieśli się do Republiki Południowej Afryki, gdzie zajmują się ratowaniem, rehabilitowaniem, a także wypuszczaniem na wolność zagrożonych gatunków. W programie widzowie zobaczą ich w akcji - będą świadkami transportu żyrafy, ratowania dwutygodniowego hipopotama czy resuscytacji geparda metodą usta usta. Weterynarze i wolontariusze na oczach widzów stają się także zastępczymi matkami dla osieroconych małp oraz asystują przy obcinaniu rogów nosorożcom. - Ci bohaterowie dzikiej przyrody zapraszają nas do swojego życia i opowiadają o pasji ratowania zagrożonych wyginięciem zwierząt - od pingwinów i rekinów na wybrzeżach Prowincji Przylądkowej Zachodniej po zwierzęta należące do afrykańskiej „wielkiej piątki” na równinach leżących na północy kraju - zachęca nadawca.

„Hipopotamy Escobara” („The Hunt for Escobar’s Hippos”)
emisja: w czwartek 4 marca br. o 21:05

Okryty złą sławą baron narkotykowy, Pablo Escobar, zarobił miliardy dolarów na przemycie kokainy do Stanów Zjednoczonych Ameryki. W trakcie swoich krwawych rządów rozkazał przywieźć sobie z Afryki cztery hipopotamy, które zostały dostarczone samolotem na jego słynne ranczo w Kolumbii. Hipopotamy miały być atrakcją dla innych członków kartelu. Niestety, w ten sposób Pablo Escobar nieświadomie wprowadził do kraju gatunek inwazyjny, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Hipopotamy zniszczyły ogrodzenia i wydostały się na wolność. Teraz żyją w Kolumbii, rozmnażając się w tempie dwukrotnie szybszym niż ich afrykańscy kuzyni. Kolumbijska weterynarz Gina Paola Serna Trujillo otrzymała od rządu zadanie „rozwiązania tego problemu”.

„Dzika Europa”:
emisja: w niedziele (od 7 marca br.) o 15:00
Jak zapowiada nadawca, przez cały marzec br. widzowie kanału Polsat Viasat Nature będą podziwiać naturalne piękno Starego Kontynentu. Odkryją dzikie krajobrazy Rumunii, Szwajcarii i Norwegii, wybiorą się też do Walii w drugim sezonie programu „Walia: kraina dzikiej przyrody”. W marcu br. stacja zaprasza również na premierę filmu „Zaczarowane góry: w sercu Niemiec”, który pozwoli widzom z bliska zobaczyć wspaniałe, choć mało znane, góry Harzu.

„Dzika Europa”:
„Walia: kraina dzikiej przyrody” 2 („Wales: The Land of the Wild” 2)
emisja: od niedzieli, 21 marca br. o 15:00

Jak czytamy w opisie, w drugim sezonie programu, dzięki najnowocześniejszej technologii, widzowie odkryją tajemnice nocnego życia walijskiej przyrody. Superczułe kamery rejestrujące w kolorze ujawniają nocne zachowania borsuków, ciem, jeży, ropuch i sów. W jednym z odcinków widzowie podążać będą biegiem walijskich rzek od ich górskich źródeł aż do morza, odkrywając ukryte tajemnice dzikiej przyrody. Po drodze będą obserwować najbardziej znane zwierzęta. Kamery w zwolnionym tempie rejestrują polowanie sokoła wędrownego, najnowszy sprzęt do zdjęć podwodnych pozwali widzom zajrzeć w głąb morskich odmętów, gdzie rekiny kopulują i składają jaja, a w wodach rzeki Wye istnieje cały złożony i zaskakujący mikroświat. - Oto Walia, jakiej jeszcze nigdy nie widzieliście - zachęca nadawca (więcej tutaj).

„Dzika Europa”:
„Zaczarowane góry: w sercu Niemiec” („Enchanted Mountains - In the Heart of Germany”)
emisja: w niedzielę, 28 marca br. o 15:00

Harz to najbardziej wysunięte na północ pasmo górskie w Niemczech. To prawdziwe królestwo natury: zimą szaleją tu śnieżne burze, a latem bujne lasy obmywają deszcze. Na tych wzgórzach żyją jedyne w Niemczech dwa dzikie gatunki kotów - ryś i żbik - oraz inne zwierzęta, takie jak jelenie i dzikie owce, które wolą pozostawać w ukryciu. - By zrealizować ten wyjątkowy dokument przyrodniczy, filmowiec i znawca gór Harzu, Uwe Anders, podróżował po tych terenach przez ponad dwa lata. Udało mu się stworzyć niezwykle malowniczy portret dzikiej przyrody - zachęca nadawca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...