reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Toyota z nowym systemem ogniw paliwowych

dodano: 2021-02-27 13:05 | aktualizacja: 2021-02-27 19:12
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Toyota

Toyota kompaktowe ogniwa wodorowe 360px.jpg Toyota Motor Corp. poinformowała 26 lutego br., że opracowała kompaktowy moduł systemu ogniw paliwowych w dwóch wersjach, ponieważ ma nadzieję rozszerzyć zakres zastosowania i dostępność technologii bezemisyjnej w związku ze zmianą branży w kierunku pojazdów elektrycznych (EV). Toyota szuka sposobu na popularyzację wodorowych ogniw do napędu pojazdów, a kierowcy się boją wodoru!

Toyota
Toyota kompaktowe ogniwa wodorowe 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Największy na świecie producent samochodów, który w grudniu wypuścił zmodernizowaną wersję samochodu na wodorowe ogniwa paliwowe Toyota Mirai, to jednak nie zdołał przekonać kierowców do pojazdów z ogniwami paliwowymi (FCV).

Segment samochodów FCV nadal więc pozostaje technologią niszową pomimo wsparcia japońskiego rządu, głównie przez obawy nabywców takich aut o brak stacji paliw, wartości odsprzedaży i ryzyko eksplozji wodoru. Kierowcy po prostu boją się aut na wodór!

Nowy system akumulatorów ogniw paliwowych (FC), który dotąd był oferowany w oddzielnych częściach, będzie teraz dostępny w kompaktowym opakowaniu do zewnętrznego wykorzystania jako stacjonarny agregat prądotwórczy a także w ciężarówkach, autobusach, pociągach i statkach.

Toyota poinformowała, że ​​planuje sprzedać moduł innym firmom wiosną 2021 roku lub później, ale nie ujawniła szczegółów dotyczących ceny ani docelowej sprzedaży.

 - Toyota podejmuje różne inicjatywy zmierzające do stworzenia społeczeństwa wodorowego - poinformował japoński producent.Toyota opracowała produkt, który łączy poszczególne produkty związane z systemem FC drugiej generacji Toyota Mirai o zwiększonej wydajności, takie jak stos FC, a także komponenty obsługujące dopływ powietrza, wodór, chłodzenie i sterowanie mocą w jednym kompaktowym module. Nowy moduł jest dostępny w 4 modelach - pionowym (typ I) i poziomym (typ II), o znamionowej mocy wyjściowej 60 kW lub 80 kW.

Te modele modułów można łączyć, aby elastycznie dostosowywać się do poziomu wyjściowego i ilości dostępnej przestrzeni instalacyjnej.

Jak powiedział rzecznik firmy, kompaktowe moduły, które zawierają poszczególne produkty związane z układami ogniw paliwowych zmodernizowanego samochodu Mirai o zwiększonych osiągach, będą produkowane w fabryce Toyoty w Honsha w prefekturze Aichi.

Źródło: global.toyota 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technologia wodorowa


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...