reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wielkie zmiany w BBC

dodano: 2021-03-19 12:58
autor: Jerzy Kruczek | źródło: BBC/satkurier.pl

BBC BBC ujawniło ambitne plany dotyczące swojej największej od dziesięcioleci transformacji. W ciągu najbliższych sześciu lat nadawca ma przenieść swoje działania kreatywne i dziennikarskie poza Londyn. Propozycje zawarte w planie BBC, zatytułowanym „The BBC Across the UK”, reprezentują duże zmiany i mają umocnić zobowiązanie BBC do lepszego odzwierciedlania, reprezentowania i obsługi wszystkich części kraju.

BBC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do 2027/28 BBC ma wydać dodatkowo co najmniej 700 mln funtów w całej Wielkiej Brytanii, generując korzyści gospodarcze w wysokości ponad 850 mln funtów. Ma to nie tylko dotyczyć zatrudnienia i szkoleń, lecz także poprawić reprezentację poszczególnych regionów Wielkiej Brytanii na ekranie i poza nim.
 

- Naszą misją musi być dostarczanie produktów dla całej Wielkiej Brytanii i zapewnienie każdemu gospodarstwu domowemu wartości od BBC. Plany te przybliżą nas do widzów, stworzą miejsca pracy i inwestycje oraz rozwiną i wychowają nowe talenty - powiedział Tim Davie, dyrektor generalny BBC.


Plany w szczególności obejmują:
  • Zmianę w sposobie zamawiania programów telewizyjnych. Po raz pierwszy zdecydowana większość programów BBC będzie produkowana w całej Wielkiej Brytanii, a nie tylko w Londynie. Ma to dotyczyć co najmniej 60 proc. zamówień.
  • Transformacja w zakresie uruchamiania oraz produkcji sieciowego radia i audio online. Do 2027/28 roku 50 proc. wydatków na sieciowe radio i muzykę będzie miało miejsce poza Londynem.
  • Główne elementy BBC News w całej Wielkiej Brytanii. Znaczna część BBC News przeniesiona zostanie do ośrodków w całej Wielkiej Brytanii, by upewnić się, że przekazywane historie dotyczą ich odbiorców, a różne głosy i punkty widzenia są skuteczniej reprezentowane. Połowa zespołu będzie pracować na terenie całego kraju.
  • Prawdziwie ogólnobrytyjskie BBC. Salford stanie się główną bazą dla zespołów cyfrowych i technologicznych - globalnym centrum udoskonalania - wspieraną przez zespoły cyfrowe w Glasgow, Cardiff i Londynie. Rozbudowane zostaną bazy BBC Studios w Bristolu, Cardiff i Glasgow. Zmodernizowana zostanie siedziba w Belfaście. W zakresie radia - Newsbeat i Asian Network będą miały swoją siedzibę w Birmingham; podczas gdy Radio 3 i 6 Music będą tworzone w Salford.
  • Duże inwestycja w lokalne reportaże BBC. Sieć cyfrowych dziennikarzy społecznościowych ma ulepszyć regionalne dostarczanie wiadomości. Wprowadzony zostanie dostosowany BBC One w Yorkshire, północno-zachodniej i północno-wschodniej Anglii. Pojawi się do sześciu nowych lokalnych serwisów radiowych BBC w godzinach szczytu - w tym w Bradford, Sunderland i Wolverhampton. Powstaną nowe lokalne biuletyny BBC na żądanie dla ponad 50 obszarów w BBC Sounds.
  • Wzmocnienie kreatywnej gospodarki w całej Wielkiej Brytanii. Odnowione zostaną kreatywne partnerstwa z Northern Ireland Screen i Creative Scotland, utworzone nowe z Creative Wales. BBC skupi się na partnerstwach w północnej i środkowej Anglii.
  • Podwojenie zaangażowania na rzecz praktykantów. W każdym roku BBC ma wspierać 1000 praktykantów w Wielkiej Brytanii i pilotować Agencję Szkolenia Praktykantów w West Midlands.

Ponadto programy informacyjne i publicystyczne, takie jak Newsnight BBC Two będą nadawane z różnych baz w Wielkiej Brytanii przez cały rok, a program Radio 4 Today będzie prezentowany poza Londynem przez co najmniej 100 odcinków rocznie. Hit BBC One Morning Live będzie nadawany przez cały rok z Salford.

W ciągu najbliższych trzech lat dokonane zostaną inwestycje w dwa nowe seriale - jeden z północnej Anglii i jeden ogólny. W tym samym okresie ponad 100 nowych i powracających tytułów seriali ma odzwierciedlać życie i społeczności widzów poza Londynem, w tym co najmniej 20, które będą przedstawiać Szkocję, Walię lub Irlandię Północną.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...