reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Play z testami agregacji pasma 5G NR

dodano: 2021-03-22 05:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: Groupe Iliad

Play 5G siec 5G 360px.jpg Ericsson, Play (P4/Groupe Iliad) i Oppo ogłosili pomyślne zakończenie testów nowej agregacji pasma w systemie 5G NR w Sokołowie Podlaskim. Jak informuje operator, testy pokazały, że sieć Play jest gotowa do obsługi wysokich przepływności 5G C-Band (3400-3800 MHz) na dużym obszarze. Wprowadzenie takiej usługi w sieci Play będzie możliwe po rozdysponowaniu nowego pasma częstotliwości.

Play Barbara Kurdej-Szatan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Test sieci Play przeprowadzono w Sokołowie Podlaskim z wykorzystaniem systemów radiowych Ericsson Radio System oraz telefonu Oppo Reno5 Z 5G.

Jak czytamy w komunikacie, zasięg i pojemność są kluczowymi elementami sieci, które rozwijają doświadczenia użytkownika 5G. Agregacja pasma usprawnia wydajność sieci, jest skutecznym narzędziem do rozszerzenia zasięgu pasma średniego oraz zwiększenia jego przepływności.

- Agregacja pasma w systemie 5G NR będzie podstawowym filarem wdrażania 5G u wszystkich dostawców usług komunikacyjnych. Ta innowacyjna technologia oferuje większy zasięg urządzeń 5G i jednocześnie pozwoli na optymalne wykorzystanie istniejących stacji bazowych. Agregacja pasma w systemie 5G  zapewni ogólnokrajowy zasięg 5G w najszybszy możliwy sposób. Jestem bardzo zadowolony, że firma Ericsson może rozszerzyć innowacyjne partnerstwo z Play i przedstawić  to rozwiązanie w Polsce

- powiedział Martin Mellor, szef Ericssona w Polsce.

- Play po raz kolejny udowadnia swoje innowacyjne podejście stale podnosząc jakość sieci oraz rozwijając usługi 5G. Wykorzystanie tej technologii pozwoli Play na zwiększenie wydajności sieci oraz optymalizację wykorzystania pasma w jak najbardziej efektywny sposób. W rezultacie klienci Play będą mogli cieszyć się szybszym internetem 5G nawet w większej odległości od stacji bazowej 5G

- powiedział Jean Marc Harion, prezes sieci Play.

- 5G to obszar, w którym cała branża smartfonów powinna współpracować, aby zoptymalizować doświadczenia klientów. Oppo pomogło stworzyć i wspierać rozwój standardów 5G we współpracy z operatorami oraz innymi zainteresowanymi podmiotami na całym świecie. Test pasma 5G NR, przeprowadzony we współpracy z Play i Ericsson, zapewni użytkownikom 5G niezawodną sieć. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tej ważnej innowacji, zapewniając wsparcie zarówno w zakresie optymalizacji i dostosowywania sprzętu, jak i oprogramowania, koncentrując się mocno na kwestii szybkiego pobierania 5G - co doskonale spełnia obecne oczekiwania klientów

- skomentował Vincent Huang, prezes Oppo Eastern Europe.


Zaprezentowana funkcjonalność umożliwia agregację pasma dla systemów NR FDD (technologia NR FDD, z angielskiego Frequency Division Duplex, aktywowana na wykorzystywanych dzisiaj przez technologię LTE częstotliwościach 800, 1800, 2100 oraz 2600MHz) i TDD (z angielskiego Time Division Duplex, wykorzystywane przez technologię 5G na częstotliwościach 3400-3800 MHz tzw. C band). Funkcjonalność Agregacji Nośnych NR może zwiększyć pokrycie związane z widmem pasma C-Band TDD, cechującym się dużą pojemnością poprzez połączenie go z szerokopasmowym widmem niskiej częstotliwości FDD. Kanał FDD na częstotliwości niskiej 2100 MHz jest skonfigurowany za pomocą funkcji Ericsson Spectrum Sharing. Zamiast statycznej alokacji kanału NR dla systemów LTE i NR, komórki LTE i NR dynamicznie współdzielą zasoby tego samego widma częstotliwości (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...