reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wielkanocne transmisje mszy w Polskim Radiu

dodano: 2021-04-02 13:20 | aktualizacja: 2021-04-02 17:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polskie Radio

Polskie Radio Podczas Triduum Paschalnego i w święta Wielkiej Nocy Polskie Radio umożliwia słuchaczom uczestnictwo w nabożeństwach. Wierni mogą uczestniczyć w transmisjach mszy świętych z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie oraz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, a także Ewangelicko-Augsburskiej Parafii Apostołów Piotra i Pawła w Tychach, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów i Kościoła Chrześcijan Baptystów. W Wielki Piątek, będący dniem upamiętnienia śmierci Jezusa Chrystusa, wszystkie anteny Polskiego Radia nie emitują reklam. Transmisje emitować będą Jedynka Polskie Radio i Dwójka Polskie Radio, a także strony internetowe polskieradio.pl oraz polskieradio24.pl.

Polskie Radio Logotypy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Jedynce Polskim Radiu można wysłuchać nabożeństw Triduum Paschalnego oraz mszy świętej w święto Zmartwychwstania Pańskiego z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie.

W Wielki Piątek (2 kwietnia br.), który jest jednym z dwóch dni w roku, w który nie sprawuje się eucharystii, o godzinie 18:00 odbędzie się Liturgia Męki Pańskiej. W Wielką Sobotę (3 kwietnia br.) o godzinie 20:00 Jedynka Polskie Radio zaprosi do wspólnego wysłuchania orędzia wielkanocnego, które wygłosi arcybiskup Adam Szal, metropolita przemyski. Następnie o godzinie 20:05 zaplanowana jest transmisja Liturgii Wigilii Paschalnej.

Ponadto w Jedynce Polskim Radiu w Wielki Piątek po godzinie 20:00 wyemitowane będą rozważania Drogi Krzyżowej. Przez ostatnie tygodnie pomysłodawca i kompozytor Tomasz Glanc wraz z artystami, pracował nad 45-minutowym dialogiem słowa i muzyki. W nagraniu wzięli udział: Teresa Lipowska, Magdalena Zawadzka, Barbara Bursztynowicz, Brygida Turowska, Jolanta Glanc, Jerzy Zelnik, Jacek Bursztynowicz, Bogdan Dmowski, Tytus Wojnowicz, Benedykt Frąckiewicz, Tomasz Glanc, a także Kwartet jazzowy Plus i Kwintet Smyczkowy ArtMus.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (4 kwietnia br.) o godzinie 9:00 zaplanowana jest transmisja uroczystej mszy świętej z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie.

Na stronach internetowych polskieradio.pl oraz polskieradio24.pl odbywają się transmisje wideo ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, które nadawca rozpoczął w Wielki Czwartek (1 kwietnia br.) o godzinie 19:00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. W Wielki Piątek o godzinie 19:00 odbędzie się transmisja wideo Liturgii Męki Pańskiej, w Wielką Sobotę o godzinie 20:00 Wigilia Paschalna, a w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny (5 kwietnia br.) transmisje mszy świętych o godzinie 12:00 (więcej tutaj i tutaj).

Z kolei w Dwójce Polskim Radiu o godzinie 18:00 zaplanowana jest transmisja nabożeństwa Wielkiego Piątku z Ewangelicko-Augsburskiej Parafii Apostołów Piotra i Pawła w Tychach, w Wielkanoc o godzinie 8:00 nabożeństwo Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, a w Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 8:00 nabożeństwo Kościoła Chrześcijan Baptystów (więcej tutaj).

Z okazji świąt wielkanocnych każda z anten Polskiego Radia przygotowała także szereg specjalnych audycji muzycznych oraz kulturalnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...