reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Flamandzki VRT opuszcza BVN

dodano: 2021-04-06 23:34 | aktualizacja: 2021-04-07 00:34
autor: Janusz Sulisz | źródło: BVN/TotalTV/VRT

BVN_TV_logo_2018_360px.jpg W związku z nową strategią cyfrową flamandzki minister mediów (Benjamin Dalle) potwierdził, że nie ma zamiaru odnawiać współpracy z holenderską stacją BVN po 1 lipca 2021 r. W rezultacie BVN stanie się w 100% holenderskim kanałem od 1 lipca 2021 r., z większą ilością miejsca na programy organizacji non-profit. BVN będzie nadal dostępny na całym świecie za pośrednictwem Internetu oraz w dużej mierze za pośrednictwem satelity. Niestety zakończenie współpracy między Flandrią a BVN ma konsekwencje dla części dystrybucji satelitarnej oraz dla oferty programowej VRT na BVN. Będzie trochę zmian dla flamandzkich i holenderskich widzów.

BVN TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transmisja za pośrednictwem satelitów Eutelsat 113WA - 113°W i Astra 19,2°E pozostanie bez zmian.

W przypadku terytoriów zamorskich należących do Królestwa Niderlandów, ale także w pozostałej części Ameryki Środkowej i Południowej oraz dużej części Stanów Zjednoczonych, BVN pozostaje dostępny za pośrednictwem satelity Eutelsat 113WA (113°W).

Ponadto sygnał BVN nadal będzie odbierany za pośrednictwem satelity Astra 1 (19,2°E) w większej części Europy.

- Do tej pory wysokimi kosztami dystrybucji satelitarnej Holandia mogła dzielić się z Flandrią, ale ze względu na zniknięcie flamandzkiego wkładu finansowego jesteśmy niestety zmuszeni do ograniczenia niektórych kosztownych kontraktów satelitarnych. Dla niektórych będzie to miało konsekwencje od 1 maja - takie informacje przekazał kanał BVN.

- Wybierając satelity, które możemy kontynuować przy mniejszym budżecie, zdecydowano w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji, Kultury i Nauki o przyznaniu pierwszeństwa terytoriom zamorskim należącym do Królestwa Niderlandów. Ponadto zdecydowano się na utrzymanie zasięgu satelitarnego w Europie, ponieważ mieszka tam większość holenderskich emigrantów.

Następujące satelity wkrótce ostatecznie przestaną nadawać kanał BVN:
  • SES-5 (5°E) dla Afryki Środkowej i Południowej (FTA) - od 1 maja 2021 r.
  • AsiaSat 5 (100,5°E) w paśmie C (4 GHz) w Azji, Australii i Nowej Zelandii (FTA) od 1 lipca 2021 r.
  • Optus D2 (152°E) na terenie Oceanii (FTA) od 1 lipca 2021 r.
  • Galaxy 19 (97°W) dla USA, Kanady i Ameryki Środkowej (FTA)od 1 lipca 2021 r
  • Multichoice / DStv w południowej Afryce (pay-tv) od 1 listopada 2021 r.


BVN w sieciach kablowych na świecie
Jeśli ktoś oglądał BVN w sieci kablowej, to jeśli operator telewizji kablowej odbierał sygnał BVN z jednego z ww. satelitów, to prawdopodobnie nie będzie już mógł retransmitować u siebie kanału BVN.

BVN online na całym świecie
Holenderski kanał telewizyjny BVN jest oferowany na całym świecie bezpłatnie przez Internet. Nie trzeba płacić za to żadnych kosztów subskrypcji i nie trzeba się logować. Transmisję na żywo BVN można znaleźć pod adresem www.bvn.tv/bvnlive. Jest też bezpłatna aplikacja BVN dla Android i iOS.

Programy VRT do 1 lipca 2021 w BVN
Programy VRT będą częścią programowania BVN do 1 lipca 2021.
Flamandowie za granicą mogą oglądać i słuchać flamandzkich programów VRT za pośrednictwem VRT NU, VRT NWS i aplikacji radiowych VRT. Widzowie flamandzkiej telewizji, którzy nadal chcą oglądać ofertę VRT przez satelitę, mogą to robić w Europie dzięki subskrypcji w platformie TV Vlaanderen.

 

Źródło: www.bvn.tv  totaaltv.nl  tvvisie.be

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 LITE HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2021

10 zł Więcej...