reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wkrótce pierwsze dekodery Nagra w Skylink, z obsługą 4K

dodano: 2021-04-12 12:08
autor: Anita Kaźmierska | źródło: parabola.cz

Skylink Antena moduł CAM W najbliższych tygodniach w ofercie platformy satelitarnej Skylink znajdą się pierwsze dekodery obsługujące system szyfrowania Nagra MA (CAID 181D). Z kolei wprowadzenie na rynek bardziej zaawansowanych modeli oraz modułów Nagra planowane jest na tegoroczne lato. Informacja pochodzi z wywiadu z Jaromírem Glisníkiem, członkiem zarządu M7 Group (CANAL+ Luxembourg), operatora m.in. platformy Skylink, udzielonego dla parabola.cz.

Skylink
Skylink antena


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czym charakteryzować się będzie wspomniany podstawowy model dekodera Nagra MA dla platformy Skylink?

- Będzie to przystępny cenowo odbiornik HD z jedną głowicą i możliwością nagrywania przez USB. Takie odbiorniki zawsze cieszą się największym zainteresowaniem. Będzie również obsługiwać wszystkie obecne formaty nadawania, a także H.265 1080p60 - informuje Jaromír Glisník (za parabola.cz).

Czy klienci doczekają się także bardziej zaawansowanych dekoderów (więcej głowic, dostęp do Skylink Live TV, itd.)?

- W połowie roku wprowadzimy na rynek odbiornik hybrydowy obsługujący 4K, ze zintegrowanym Skylink Live TV i Wi-Fi. W tym roku nie planujemy odbiorników z wieloma głowicami. Klienci, którzy mogliby być zainteresowani takimi urządzeniami z dyskiem twardym, zazwyczaj posiadają nowe telewizory smart z tunerem satelitarnym oraz Skylink Live TV. CAM jest wówczas idealnym rozwiązaniem - dodał Jaromír Glisník.

W wywiadzie parabola.cz z Jaromírem Glisníkiem, członkiem zarządu M7 Group (CANAL+ Luxembourg), padło także wiele innych ciekawych informacji dotyczących platform tej grupy medialnej.

Okazało się, że zapowiadany na kwiecień początek migracji klientów freeSAT z satelitów Thor (0,8°W/1°W) na Astrę 3B (23,5°E), nastąpi nieco później niż planowano, bo w maju bieżącego roku.

- Oferta migracji będzie gotowa za około miesiąc, odpowiednią komunikację zaczniemy latem - zapewnia Jaromír Glisník.

Operator nie zamierza zmuszać klientów do przejścia na Astrę, a raczej umożliwić im dobrowolną migrację na 23,5°E, poprzez różnego rodzaju promocje. Za porównywalną cenę klienci mają otrzymać znacznie atrakcyjniejszą ofertę programową, a także pełny dostęp do Skylink Live TV. Docelowo oferta freeSAT ma całkiem zniknąć i zostać zastąpiona przez Skylink na Astrze. Operator nie jest jednak pod presją czasu, ponieważ pojemność na 0,8°W/1°W ma zakontraktowaną na wiele najbliższych miesięcy. Niewykluczone jednak, że migrację uda się zakończyć jeszcze w 2022 roku.

Wracając do platformy Skylink, na początku tego roku operator planował wyłączyć stary system Irdeto - CAID 0D96, jednak do tej pory jest on używany. Kiedy planowane jest ostateczne zakończenie wsparcia?

- Obecnie CAID 0D96 nie jest już używany dla 69 kanałów z kodowanej oferty Skylink. Dawno już nie sprawdzaliśmy wykorzystania 0D96 w Skylink. To nie był nasz priorytet. Niedługo minie 10 lat od zakończenia wsparcia technicznego CryptoWorks, a do tego czasu, jak sądzę, wyłączymy system 0D96 - powiedział Jaromír Glisník.

Jedną z poruszanych w wywiadzie na parabola.cz kwestii było też podsumowanie kilku miesięcy działalności usługi telewizji naziemnej Anténa+, która wystartowała w październiku 2020 roku.

- Niestety nową usługę uruchomiliśmy w okresie pandemii COVID-19 i związanych z nią ograniczeń w handlu detalicznym. Zainteresowani ofertą telewizji wysokiej jakości, przyzwyczajeni do zamawiania rzeczy przez Internet, wybiorą raczej usługę OTT. Anténa+ jest skierowana do widzów przyzwyczajonych do zakupów w sklepach stacjonarnych. Jednak w minionym okresie nie mogli jej tam kupić. Nic dziwnego, że Anténa+ nie spełniła naszych oczekiwań - podsumował Jaromír Glisník.


Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...