reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Starlink dociera do Australii

dodano: 2021-04-13 11:11 | aktualizacja: 2021-04-13 14:44
autor: Janina Klepacka | źródło: Starlink/Tesmanian

Starlink antena satelitarna Internet satelita terminal 360px.jpg Usługa szerokopasmowego Internetu satelitarnego Starlink jest już wdrażana w niektórych częściach Australii. Starlink jest teraz dostępny w wiejskich częściach stanu Wiktoria i południowej części stanu Nowa Południowa Walia, czyli w samym prawym, dolnym rogu na mapie Australii. Pierwsi użytkownicy potwierdzili szybki Internet o przepustowości ponad 300 Mb / s.

Starlink
Starlink antena terminal spacex 750px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Starlink dociera do Australii

W komunikacie prasowym podano, że „Starlink jest teraz dostępny w ograniczonej ilości w Australii! Wstępna usługa beta jest dostępna w niektórych częściach centralnej Wiktorii i południowej Nowej Południowej Walii. W najbliższych miesiącach usługa rozszerzy się na cały kraj”.

Usługa kosztuje 139 AUD (405 zł) miesięcznie, plus 709 AUD (2046 zł) za sprzęt i 100 AUD (291 zł) „opłata za wysyłkę”, a także miesięczna opłata za kaucję. Koszty są bardzo duże, ale jeśli mieszka się lub pracuje w miejscu, gdzie nie ma szans na żaden dostęp do Internetu, to nie ma to większego znaczenia.

11 kwietnia niektórzy użytkownicy w Australii już otrzymali antenę satelitarną z układem fazowym Starlink i router Wi-Fi. W Internecie pokazano zrzut ekranu testu prędkości sieci Starlink. Wyniki testu szybkości wskazują, że prędkość pobierania Starlink dla nowego australijskiego użytkownika wynosi 344 Mb / s, prędkość wysyłania 42,1 Mb / s, a opóźnienie 43 msOczekuje się, że te wysokie prędkości będą się zmieniać od czasu do czasu, ponieważ SpaceX wystrzeliwuje coraz więcej satelitów na orbitę, a usługa stanie się bardziej niezawodna. W ramach usługi beta Starlink firma reklamowała znacznie niższe prędkości od 50 Mb / s do 150 Mb / s, ale przez ostatnie 3 tygodnie użytkownicy Starlink zgłaszali nieco wyższe prędkości, co niektórych zachwyciło.

SpaceX planuje również skonfigurować stacje naziemne Starlink Gateway w Australii, które są czynnikiem łączącym satelity na orbicie i centra danych na Ziemi. Według danych Australian Communications and Media Authority (ACMA), które regulują usługi telekomunikacyjne w kraju, firma planuje obsługiwać łącznie 24 stacje naziemne. Wiadomo już, że naziemna stacja Starlink powstanie też w Nowej Zelandii, a start usługi w tym kraju nastąpi w 2. połowie 2021.

W międzyczasie Starlink przyjmuje również zamówienia z wyprzedzeniem od potencjalnych abonentów w Indiach. Tam istnieją jednak poważne zastrzeżenia ze strony takich firm, jak Amazon, Facebook, Google, Microsoft i Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO).

Źródło: gizmodo.com.au  tesmanian.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

79 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...
reklama