reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Starlink dociera do Australii

dodano: 2021-04-13 11:11 | aktualizacja: 2021-04-13 14:44
autor: Janina Klepacka | źródło: Starlink/Tesmanian

Starlink antena satelitarna Internet satelita terminal 360px.jpg Usługa szerokopasmowego Internetu satelitarnego Starlink jest już wdrażana w niektórych częściach Australii. Starlink jest teraz dostępny w wiejskich częściach stanu Wiktoria i południowej części stanu Nowa Południowa Walia, czyli w samym prawym, dolnym rogu na mapie Australii. Pierwsi użytkownicy potwierdzili szybki Internet o przepustowości ponad 300 Mb / s.

Starlink
Starlink antena terminal spacex 750px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Starlink dociera do Australii

W komunikacie prasowym podano, że „Starlink jest teraz dostępny w ograniczonej ilości w Australii! Wstępna usługa beta jest dostępna w niektórych częściach centralnej Wiktorii i południowej Nowej Południowej Walii. W najbliższych miesiącach usługa rozszerzy się na cały kraj”.

Usługa kosztuje 139 AUD (405 zł) miesięcznie, plus 709 AUD (2046 zł) za sprzęt i 100 AUD (291 zł) „opłata za wysyłkę”, a także miesięczna opłata za kaucję. Koszty są bardzo duże, ale jeśli mieszka się lub pracuje w miejscu, gdzie nie ma szans na żaden dostęp do Internetu, to nie ma to większego znaczenia.

11 kwietnia niektórzy użytkownicy w Australii już otrzymali antenę satelitarną z układem fazowym Starlink i router Wi-Fi. W Internecie pokazano zrzut ekranu testu prędkości sieci Starlink. Wyniki testu szybkości wskazują, że prędkość pobierania Starlink dla nowego australijskiego użytkownika wynosi 344 Mb / s, prędkość wysyłania 42,1 Mb / s, a opóźnienie 43 msOczekuje się, że te wysokie prędkości będą się zmieniać od czasu do czasu, ponieważ SpaceX wystrzeliwuje coraz więcej satelitów na orbitę, a usługa stanie się bardziej niezawodna. W ramach usługi beta Starlink firma reklamowała znacznie niższe prędkości od 50 Mb / s do 150 Mb / s, ale przez ostatnie 3 tygodnie użytkownicy Starlink zgłaszali nieco wyższe prędkości, co niektórych zachwyciło.

SpaceX planuje również skonfigurować stacje naziemne Starlink Gateway w Australii, które są czynnikiem łączącym satelity na orbicie i centra danych na Ziemi. Według danych Australian Communications and Media Authority (ACMA), które regulują usługi telekomunikacyjne w kraju, firma planuje obsługiwać łącznie 24 stacje naziemne. Wiadomo już, że naziemna stacja Starlink powstanie też w Nowej Zelandii, a start usługi w tym kraju nastąpi w 2. połowie 2021.

W międzyczasie Starlink przyjmuje również zamówienia z wyprzedzeniem od potencjalnych abonentów w Indiach. Tam istnieją jednak poważne zastrzeżenia ze strony takich firm, jak Amazon, Facebook, Google, Microsoft i Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO).

Źródło: gizmodo.com.au  tesmanian.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...