reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemcy i tajemnice w maju w Polsat Viasat History

dodano: 2021-04-15 23:55 | aktualizacja: 2021-04-17 22:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W maju br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Krwawe pieniądze: tajemnice gospodarki nazistów” i „Ambasadorowie w Berlinie: przed II wojną światową”, pasmo „II wojna światowa”, w ramach pasma „Miesiąc z morderstwami” taką produkcję jak „Mordercza historia”, a w ramach pasma „Niedziele pełne tajemnic” taki program jak „Tajemnica konia trojańskiego”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maj 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„II wojna światowa”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 3 maja br.) o 21:00
Polsat Viasat History zaprasza na filmy i programy będące analizą aspektów największego i najbardziej niszczycielskiego konfliktu w historii ludzkości - od jego początków po heroiczną drogę do zwycięstwa. Słynne miasta w ogniu, plaże przekształcone w pola bitew, zwykli ludzie stający się bohaterami albo potworami: wszystko to zobaczą widzowie w kanale Polsat Viasat History w ramach cyklu opowieści o II wojnie światowej.

„Miesiąc z morderstwami”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 3 maja br.) o 22:00
Od mrocznych ulic wiktoriańskiego Londynu po egzotyczne Rio de Janeiro lat 70. XX wieku. W maju br. Polsat Viasat History badać będzie ciemną stronę naszej cywilizacji - stacja zaprasza na premierę serii „Mordercza historia”. Autorzy programu prowadzą widzów mroczną drogą od jednego z najbardziej aktywnych seryjnych morderców w historii - H.H. Holmesa, twórcy „hotelu morderstw” - przez zaufaną nianię, która wykradała i sprzedawała niemowlęta, aż po okrucieństwa popełniane przez Niemców.

„Miesiąc z morderstwami”:
„Mordercza historia” („Murderous History”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 3 maja br.) o 22:00

Największe miasta przyciągają najróżniejszych ludzi: potężnych i bogatych, skandalistów, osoby zdeprawowane i bohaterów. Gdy stawka jest wysoka, a w grę wchodzi wiele motywacji i emocji, trudno się dziwić, że to właśnie tam dochodzi do najbardziej dramatycznych zbrodni. Przestępczość przenika wszystkie aspekty życia społecznego - od zbrodni na szczytach władzy po grzechy ulicy. Co więcej, odzwierciedla także pasje i zainteresowania ludzi w danym momencie historii, dlatego każdy przypadek przestępstwa stanowi wyjątkowe okno na dzieje miast i ich mieszkańców.

„Krwawe pieniądze: tajemnice gospodarki nazistów” („Blood Money: Inside the Nazi Economy”)
emisja: w sobotę, 8 maja br. o 21:00

Czerwiec 1940 roku. Choć Niemcy są w zasadzie bankrutem, nie mają surowców, ropy naftowej ani pieniędzy, Adolf Hitler wysyła dywizje pancerne do Francji, Belgii i Holandii. W jaki sposób Niemcy zdołali rozpętać II wojną światową bez potrzebnych funduszy i przy tak słabej gospodarce? Ten dwuczęściowy dokument, oparty na pracy nowego pokolenia francuskich, brytyjskich i niemieckich historyków, analizuje dzieje III Rzeszy od strony finansowej i gospodarczej, badając wewnętrzne funkcjonowanie nazistowskiego systemu przez pryzmat kluczowych postaci, których życiorysy pozostawały dotąd w cieniu.

„Ambasadorowie w Berlinie: przed II wojną światową” („Ambassadors in Berlin: The Whistleblowers of WWII”)
emisja: w sobotę, 8 maja br. o 23:05

30 stycznia 1933 roku Adolf Hitler został kanclerzem Niemiec i rozpoczęła się prawdziwa rewolucja. Cały świat przyglądał się tym wydarzeniom z mieszanką zainteresowania i niepokoju. Naocznymi świadkami zmian byli zagraniczni dyplomaci pracujący w stolicy Niemiec, którzy doskonale wiedzieli, co się dzieje, i robili wszystko, aby nagłośnić niebezpieczne zdarzenia. W ciągu zaledwie kilku tygodni naziści przejęli kontrolę nad wszystkimi organami administracji państwowej, ale w kręgach dyplomatycznych, gdzie wciąż było wielu arystokratów, nie czuli się komfortowo. Dzięki materiałom archiwalnym, z których część nigdy wcześniej nie była publikowana, dokument ten pokazuje, jak dyplomaci bezskutecznie próbowali ostrzec świat przed rosnącymi zagrożeniami i rzeczywistością nazistowskich Niemiec.

„Niedziele pełne tajemnic”:
emisja: w niedziele (od 9 maja br.) o 21:00
W każdy niedzielny, majowy wieczór widzowie kanału Polsat Viasat History zagłębią się w największe tajemnice historii. Zaczną od premiery „Tajemnicy konia trojańskiego”, aby przebyć długą drogę w czasie i przestrzeni: od starożytnej Troi po Amerykę lat 60. ubiegłego wieku, od piramidy schodkowej w Sakkarze po powierzchnię Księżyca. Będą wędrować śladami Huna Attyli, templariuszy i Neila Armstronga, spróbują rozszyfrować tajemnice historii i oddzielić fakty od fikcji.

„Niedziele pełne tajemnic”:
„Tajemnica konia trojańskiego” („The Mystery of the Trojan Horse”)
emisja: w niedzielę, 23 maja br. o 21:00

Historia konia trojańskiego to jedna z najbardziej znanych opowieści w dziejach ludzkości: wielki drewniany koń z ukrytymi wewnątrz greckimi żołnierzami był prezentem dla mieszkańców Troi, którzy - niczego nie podejrzewając - wprowadzili go do swojego miasta. Kilka godzin później potężna Troja stała już w płomieniach. Co jednak, jeśli ta opowieść nie jest prawdziwa? Nowe, przełomowe odkrycia pokazują, że jedna z najsłynniejszych historii wszech czasów prawdopodobnie będzie musiała zostać napisana na nowo, ponieważ koń trojański prawdopodobnie... wcale nie był koniem. Jak naprawdę Grecy przechytrzyli swoich wrogów i jaką historię znajdziemy w przyszłości w podręcznikach historii?
 
„Mordercza historia” w kanale Polsat Viasat History, foto: West One
„Mordercza historia” w kanale Polsat Viasat History, foto: West One


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...