reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ghana zamyka nielegalne kanały

dodano: 2021-04-23 19:01
autor: RO | źródło: bbc.com/newsghana.com.gh

Nana Agradaa National Communications Authority (NCA), krajowy urząd komunikacji Ghany, zajmujący się udzielaniem licencji domom mediowym, wydał oświadczenie o zamknięciu 49 stacji telewizyjnych ze względu na nielegalną działalność. Jak oświadczył regulator, decyzja padła ze względu na sprzeczności z ustawą o komunikacji elektronicznej z 2008 roku.

Nana Agradaa. Thunder TV
Nana Agradaa - Thunder TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Ghanie zidentyfikowano 49 kanałów, które mogą działać bez ważnych zezwoleń.

Z kolei krytyczni obserwatorzy mediów twierdzą, że zamknięcia są częścią działań NCA mających na celu "odkażenie" treści na częstotliwościach telewizyjnych w Ghanie.

W ostatnim czasie w Ghanie rośnie liczba spirytystów, którzy pomnażają pieniądze, reklamując przywieszki i rytuały, które sprawiają, że ludzie stają się bogaci, podróżują za granicę, poprawiają płodność i potencję.

Minister komunikacji, Ursula Owusu, w swoim poście w mediach społecznościowych ujawnia, że Nana Agradaa stanęła przed sądem za rzekome prowadzenie dwóch kanałów telewizji satelitarnej bez licencji - Thunder TV i Ice1 TV. Ponadto została oskarżona o wyświetlanie szarlatańskich reklam. W jednej z nich reklamowała swojego osobistego boga, który, jak twierdziła, pomnażał pieniądze.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...