reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Euronews uruchamia bułgarski kanał

dodano: 2021-04-29 23:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: Euronews/digitaltveurope

Euronews Bulgaria Euronews podpisał umowę partnerską z istniejącym nadawcą TV Europa w celu uruchomienia kanału telewizyjnego. Euronews Bulgaria, który zastąpi dotychczasową stację, będzie marką stowarzyszoną Euronews, dostarczającą lokalnych, regionalnych, krajowych i międzynarodowych wiadomości w telewizji i na platformach cyfrowych. Będzie opierać się na istniejącym doświadczeniu TV Europa.

Euronews Bulgaria


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wersja Euronews w języku angielskim dociera do jednej trzeciej telewizyjnych gospodarstw domowych w Bułgarii, ale nowy projekt ma na celu wykorzystanie dziedzictwa TV Europa i dostarczanie wiadomości 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w ich języku bułgarskim.

Kanał będzie miał własny zespół dziennikarzy i korespondentów w całej Bułgarii i Brukseli. Redaktor naczelny zostanie zatrudniony przez Euronews i będzie pracownikiem Euronews. Euronews utworzy komitet redakcyjny, któremu będzie przewodniczyć.
 

- Zdecydowaliśmy się zrealizować ten ambitny projekt, aby zapewnić widzom w Bułgarii ekscytującą, nową ofertę. Naszym celem jest zbudowanie wraz z naszym partnerem TV Europa nowych mediów, które będą wiarygodne, skrupulatnie bezstronne i zdecydowanie europejskie. Są to wartości, za którymi zawsze opowiadała się firma Euronews, i wspólnie z naszymi partnerami zapewnimy, że Euronews Bulgaria będzie czynić to samo - powiedział Michael Peters, dyrektor generalny Euronews.

- Jesteśmy bardzo dumni, że Euronews, wiodąca europejska międzynarodowa agencja informacyjna, wybrała TV Europa na swojego partnera w Bułgarii. Euronews Bulgaria będzie kolejnym etapem rozwoju naszego kanału telewizyjnego. W tym miesiącu TV Europa skończy 20 lat, a najlepszym sposobem na uczczenie tego i uhonorowanie jest zrobienie kolejnego kroku z Euronews - powiedział Georgi Harizanov, dyrektor generalny TV Europa.


Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...