reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Start platformy streamingowej Polonico.tv

dodano: 2021-05-01 22:21 | aktualizacja: 2021-05-02 12:28
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Polonico.tv

Polonico TV platforma Telewizja dla Polonii adventure 360px.jpg 2 maja 2021 r w Dniu Flagi wystartowała pierwsza legalna i globalna platforma streamingowa dla 21 mln Polaków mieszkających na świecie - to niemal 25% całej narodowej populacji. Na platformie pod adresem www.polonico.tv można wykupić subskrypcję do 6 legalnych kanałów telewizyjnych dla całej rodziny: Regio - dla tych, którzy chcą poznawać Polskę, Adventure – dla tych, którzy chcą poznawać świat, a także Biznes24, kanał muzyczny Power TV i dziecięcy kanał - Kids Junior. Do kompletu główny kanał - Polonico TV wraz z Wyspa TV.

Polonico.TV
Polonico TV platforma Telewizja dla Polonii adventure 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najważniejszy kanał to Polonico TV.
To na Polonico TV będzie można spotkać niezwykłych, twórczych Polaków z całego świata oraz przedstawicieli polonijnego biznesu. Ten obszar koordynuje Zdzisław Wojtasik, twórca Forum Gospodarczego Polonii Światowej.

Całość oferty kanałów platformy Polonico jest tu.

Wyjątkowo bogata jest oferta filmu dokumentalnego o polskiej tematyce.
Wprowadzą ją swoimi komentarzami wybitny ekspert Andrzej Brzoza, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych.

Wyspa TV
Na kanale Polonico TV jest także emitowana Wyspa TV - mozaika programowa dla mieszkańców Wysp Brytyjskich przygotowywana przez ekspertów różnych dziedzin, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii. Kieruje nią Maria Anna Furman.


Aktualnie wyświetlane są filmy z Kolekcji Historii Polskiego Kina Filmoteki Narodowej. Repertuar będzie zmieniany i uzupełniany.

Każdy może wziąć udział we współfinansowaniu Polonico TV nabywając tzw. tokeny Polonico.


Polonico TV twierdzi, że działa legalnie - opłaca licencje dla kanałów telewizyjnych i prawa produkcji programów. 
Wystarczy otworzyć konto na platformie Polonico TV i kupić jeden z miesięcznych abonamentów. 
Już od 25 zł można oglądać platformę Polonico. Warunki subskrypcji udostępniane są po zakupie.


 W ciągu kolejnych 6-ciu miesięcy będą one upoważniać do otrzymania prawdziwych tokenów cyfrowych Polonico PLC na giełdzie walut elektronicznych. To twórczy i nowoczesny sposób na popularny obecnie crowdfunding i perspektywa dobrej inwestycji. Nabyte tokeny można także zamienić na udziały w koprodukcji 7. światowej adaptacji „Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza. Platforma Polonico jest projektem niezależnych ekspertów medialnych i Fundacji Kossakowskiego.

Za Polonico TV formalnie odpowiada firma Polonico OTT Distrubution Sp. z o.o. z Warszawy, a całością projektu kieruje Anira Wojan.

Co to jest Polonico?

- Polonico to platforma telewizyjna , która dostarcza Polakom na całym świecie legalne kanały telewizyjne, w tym ten najważniejszy dla nas czyli Polonico TV.  Legalność to klucz do zrozumienia czym i kim jesteśmy. Teraz niech każdy z nas spojrzy w lustro i zapyta czy nadal chce kupować sygnał telewizji nielegalnie kopiowanych przez piratów. 

- mówi Anira Wojan, twórczyni Polonico.

- Ale Polonico to jest także Arka Nowego dla Polaków na całym świecie. Wybaczcie to porównanie, ale czasy są dziwne i ciężkie. Chcemy, aby Polacy i wszyscy ludzie dobrej woli, którzy porozumiewają się w języku polskim mieli wspólną przestrzeń, która pozwoli nam bezpiecznie przetrwać chaos pandemii. Tu chodzi o bardzo konkretne rzeczy – informację z różnych krajów, kontakty – łączenie ludzi.

- Nasze hasło to POLONICO NAS POŁĄCZY


Jak chcecie dotrzeć do Polaków na świecie?

- Zaczynamy od UK [Wielkiej Brytanii]. Tu powstał pierwszy zespół lokalnych dziennikarzy i specjalistów różnych dziedzin, którzy na kanale Polonico TV realizują swoją wizję informacyjną. Stworzyli Wyspa TV, w który zaangażowali się bardzo utalentowani ludzie. Dlatego Polonico TV jest w pierwszej kolejności promowane w UK. Mieszka tu niemal 2 mln Polaków, którzy potrzebują własnej nowoczesnej telewizji. Ale nie zamykamy się – wręcz przeciwnie. Wielka Brytania ma swoją Wyspa TV,  a Polonico jest archipelagiem. Pokażcie mi miejsce na świecie, gdzie nie byłoby Polaków!


Kto za wami stoi?

- Uśmiecham się słysząc to pytanie - mówi Anira Wojan.  

Platforma Polonico jest projektem niezależnych ekspertów medialnych i Fundacji Kossakowskiego, a przede wszystkim młodych ludzi. Na każdym kluczowym stanowisku – w marketingu, w kreacji, w redakcji są młodzi, utalentowani ludzie. A będzie ich coraz więcej. Oni wnoszą tradycje normalności i przyzwoitości, o których często zapomina pokolenie ich rodziców. Nie mieszamy się w politykę, chyba, że uderza ona w konkretnego człowieka lub jego relacje z Naturą.

- Polonico wyrasta z chrześcijaństwa i jest miejscem tolerancji i szacunku dla ludzi wszystkich światopoglądów, którzy chcą pokoju i chleba dla całej ludzkości. Ale też rozumieją, że naszym pierwszym domem jest Natura. Musimy ja szanować i o nią dbać. To właśnie chcą powiedzieć Polacy całemu światu. Nasza polityka to bezinteresowna pokojowa kampania za Wolność Waszą i Naszą.

- To znacznie lepszy pokarm niż polityczna trucizna, jaką jesteśmy karmieni.  A ponieważ w zespole jest dużo kobiet i to one przewodzą na kluczowych stanowiskach – jesteśmy spokojni o rezultat. Będzie dobrze. Po prostu dołączajcie od nas i wspierajcie nas subskrybując Polonico.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...