reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wkrótce ruszy CNN Portugal

dodano: 2021-05-26 11:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Media Capital Group/Economia Online

CNN TVI 24 Media Capital CNN  Portugal360px.jpg Portugalska Media Capital Group podpisała umowę licencyjną z Turner Broadcasting System Europe na uruchomienie kanału CNN Portugal. Nie podano konkretnej daty startu, ale może to być koniec roku 2021. „Pracujemy nad tym projektem już od kilku miesięcy, z pewnością zamierzamy być na antenie w ostatnim kwartale tego roku” - powiedział prezes Media Capital - Mário Ferreira w Jornal das 8 w TVI.

Media Capital/satkurier.pl
CNN TVI 24 Media Capital CNN Portugal 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Portugalska spółka Media Capital ma odpowiadać za realizację programu i działalność nowego kanału telewizyjnego. CNN ma zapewnić szkolenia, doradztwo i dostęp do treści.

Według portugalskiej firmy kolejne informacje na temat projekt CNN Portugal zostaną przekazane później, już po rozmowach z organami regulacyjnymi (ERC).

Dziennik Economia Online podał, że CNN Portugal zastąpi istniejący kanał informacyjny grupy TVI24, ale nie podało dalszych szczegółów dotyczących harmonogramu zmian. CNN Portugal ma konkurować z dwoma innymi portugalskimi kanałami telewizyjnymi - RTP 3 i SIC Notícias.

Ogłoszenie umowy Media Capital z CNN następuje dokładnie pół roku po tym, jak Mário Ferreira został wybrany na prezesa zarządu Media Capital, a 14 maja 2020 r. dołączył jako właściciel TVI, kupując 30,22% akcji spółki. Co ciekawe jest już wersja CNN po... portugalsku, bo 15 marca 2020 r.  ruszył CNN Brasil.

Oprócz kanału TVI24 Media Capital nadaje też kanał TVI oraz tematyczne kanały TVI Reality i TVI Ficção. Jest także właścicielem 4 stacji radiowych: Comercial, M80, Cidade i SmoothFM, producenta treści Plural oraz kilku platform internetowych.

Media Capital zamknęła rok 2020 ze stratami w wysokości 11,1 mln euro, co stanowi 80-procentowy wzrost w stosunku do wyniku z poprzedniego roku (strata 54,72 mln euro).

Źródło: publico.pt  publico.pt  cmvm.pt

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...