reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wkrótce nowy kanał TRT Diyanet

dodano: 2021-06-08 00:06 | aktualizacja: 2021-06-08 18:33
autor: RO | źródło: Serdal Erol/Anadolu Ajansı

TRT Diyanet Cocuk W Turcji powstanie nowy kanał dla dzieci TRT Diyanet Çocuk. Przewodniczący Dyrekcji Spraw Religijnych (Diyanet), prof. Ali Erbaş, i dyrektor generalny TRT, İbrahim Eren, podpisali odpowiednie porozumienie. To rozwinięcie współpracy rozpoczętej od organizowania programów religijnych w TRT od lat 80-tych i późniejsze rozwinięcie działalności jako Diyanet Televizyonu, korzystając jednocześnie z doświadczenia TRT.

diyanet.tv
Diyanet TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Musimy wychowywać nasze dzieci poprzez treści oparte na prawidłowej wiedzy religijnej” - czytamy w oświadczeniu.

Obie strony są identycznego zdania, że dzieci w Turcji powinny oglądać treści zgodne z wartościami narodowymi. Duża część ludzkiego charakteru kształtuje się w młodym wieku. Diyanet İşleri Başkanlığı (Dyrekcja Spraw Religijnych) i generalna dyrekcja Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (publiczny nadawca w Turcji) muszą przyczynić się do powstania tej struktury charakteru, która zostanie uformowana przed ukończeniem 7. roku życia. Można to zrobić wspierając najmłodsze dzieci programami, opartymi na prawidłowej wiedzy religijnej, zgodnej z Koranem i Sunną.

„TRT Diyanet Çocuk to wspaniała wiadomość dla naszego narodu” - czytamy dalej w komunikacie. Kanał będzie nadawał zgodnie z zasadami wiary, kultu i moralności religii Islamu, w celu edukowania dzieci na temat religii przy jednoczesnym przestrzeganiu wartości narodowych i duchowych.

Transmisja TRT Diyanet Cocuk powinna być dostępna w postaci niezaszyfrowanej ( FTA ) z satelitów Türksat (42,0°E). Zauważmy, że na 12,380V (SR 27500, FEC 3/4; DVB-S/QPSK) jest nadawany Diyanet TV HD we współpracy z TRT.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...