reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwszy mecz piłkarski w Portugalii w 5G [wideo]

dodano: 2021-06-10 19:41 | aktualizacja: 2021-06-11 12:48
autor: Jan Borejko | źródło: NOS

Benfica NOS liga 5G NOS stadion 360px.jpg Portugalski operator NOS przeprowadził pomyślny test technologii 5G podczas transmisji meczu piłkarskiego Ligi NOS. Dostawca A/V, Ibertelco, współpracował z portugalskimi operatorami telekomunikacyjnymi, NOS i TVU Networks w celu dostarczenia rozwiązań dostarczania wideo przez IP na pierwszych w Portugalii stadionach obsługujących 5G – Estádio da Luz i Estádio José Alvalade. NOS wyposażył ostatnio oba stadiony w pełną infrastrukturę telekomunikacyjną 5G.

NOS
Benfica NOS liga 5G NOS 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadajniki mobilne TVU One, aplikacja mobilna TVU Anywhere i transceivery TVU były wykorzystywane do dostarczania wideo 5G na żywo z boiska: podczas meczu Liga NOS, jako reporter w roamingu relacjonował uroczystości zwycięstwa, oraz do transportu holograficznej wersji zwycięskiej drużyny kapitana na rozmowę kwalifikacyjną po meczu.

- Przygotowujemy się na przyszłość – powiedział Felipe Montesinos Gomes, szef sponsoringu i aktywacji NOS.

- Dzięki 5G nasza przepustowość sieci może obsłużyć znacznie większą ilość danych na stadionie, co pozwala nam oferować doskonałe wrażenia fanom na trybunach i tym, którzy oglądają z domu.


Oprócz typowego zasięgu obejmującego 18 kamer, Benfica TV (BTV) dodała 7 kanałów 5G do transmisji meczu SL Benfica vs FC Porto z 6 maja z Estádio da Luz. Kamery 5G zostały umieszczone w miejscach niedostępnych dla zwykłych, przewodowych kamer, takie jak: przy bramce, chodnik na szczycie stadionu, tunel z szatni na boisko i obok ławek graczy. 4 nadajniki mobilne TVU One 5G i 3 telefony komórkowe 5G z aplikacją TVU Anywhere zostały wykorzystane do dostarczania wysokiej jakości obrazu wideo o niskim opóźnieniu z terenu do 4 dwukanałowych transceiverów TVU w furgonetce OB na miejscu. Stamtąd sygnały były przesyłane strumieniowo i transmitowane do widzów na całym świecie.

Podczas meczu, w którym Sporting CP został mistrzem ligi, portugalski nadawca TVI wykorzystał własną, unikalną aplikację NOS 5G z reporterem po meczu i wywiadem z graczem holograficznym. Sygnały z telefonu reportera zostały wysłane do transceivera TVU w wozie transmisyjnym OB w celu transmisji i transmisji strumieniowej. Holograficzny obraz kapitana Sportingu Lizbona, Sebastiana Coatesa został wysłany przez urządzenie TVU One 5G do transceivera TVU w studiu TVI po zwycięstwie jego zespołu. Ze studia prezenter TVI przeprowadził wywiad na żywo z hologramową wersją Coatesa.
Źródło: broadbandtvnews.com  digitaltveurope.com  streamingmedia.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...