reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Kultura 2: emisja całą dobę, dostępność w USA

dodano: 2021-06-23 17:03
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVP Kultura 2 W sobotę, 26 czerwca platforma streamingowa TVP Kultura 2 świętuje swoje pierwsze urodziny. Tego dnia nie tylko zainauguruje swoją letnią ramówkę, ale również rozpocznie emisję programu całą dobę oraz poszerzy swoją dostępność.

TVP Kultura 2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Kultura 2 startując w pandemicznych realiach musiała sprostać wyzwaniom i zastąpić sale kinowe, koncertowe i teatralne. Platforma z sukcesem promuje kulturę na najwyższym poziomie. Po roku nadawania internetowy kanał nadal rośnie w siłę, a oferta programowa ciągle się rozwija.
 

– W dniu naszych urodzin wydłużymy nadawanie do 24 godzin, będziemy więc dostępni dla naszych widzów z najlepiej wyselekcjonowaną propozycją programową o każdej porze dnia i nocy – mówi Kalina Cyz, redaktor naczelna TVP Kultura 2.

Wydłużenie czasu emisji wiąże się z rozpoczęciem działalności kanału na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie kanał będzie dostępny przez 12 godzin każdego dnia.
 

– Pomysł na pojawienie się w USA powstał z myślą o Polonii, która niewątpliwie tęskni za rodzimą kulturą. Warto pamiętać, że kolejne pokolenia Polaków rodzą się za oceanem i to także im chcemy wyjść na spotkanie, przynosząc to, co w polskiej kulturze najlepsze – mówi Kalina Cyz, redaktor naczelna TVP Kultura 2.

Platforma streamingowa przygotowała propozycje programowe tak, by w jak największym stopniu zbliżyć Polskę do Stanów Zjednoczonych. Premierowe wydanie „Informacji kulturalnych”, które prezentują wiadomości o scenie artystycznej w kraju, czy „Zakochaj się w Polsce” – seria podróżnicza, która popularyzuje wiedzę o zakątkach kraju, to ważne elementy rozpoczynające codzienną emisję w USA.

Wśród nowych propozycji nie zabraknie publicystyki oraz programów muzycznych, a wieczory poświęcone będą filmom i serialom polecanym przez redakcję TVP Kultura 2. Pojawi się także pasmo „Filmy po rekonstrukcji” z kultowymi polskimi filmami po cyfrowej korekcji obrazu i dźwięku. Nie lada gratką dla widzów będą również pasma literackie oraz kulinarne. Istotną częścią programu w weekendy będą niedzielne poranne pasma „Od ucha do ucha”, w których emitowane będą dla dzieci i młodzieży programy rozrywkowe, koncerty oraz seriale animowane. Pojawią się one również w wersji wieczornej, w paśmie „Kulturalna dobranocka”.

Wakacje z TVP Kultura 2

W letniej, całodobowej ramówce TVP Kultura 2 nie zabraknie również nowości. Pojawi się nowe pasmo, które będzie przeglądem wybranych programów kulturalnych z oferty oddziałów terenowych TVP. Nie zabraknie polskich seriali, takie jak: „Czas Honoru”, „Osiecka” czy „Głęboka woda”. W paśmie „Komediowe lato” o dobry nastrój widzów zadbają reżyserzy Jerzy Gruza oraz Stanisław Bareja, a muzyczne doznania zapewnią „Filharmonia TVP Kultura 2” oraz „Letnia Scena Muzyczna”.

TVP Kultura 2 będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych od soboty, 26 czerwca między 18:00 a 6:00 strefy czasowej Chicago (GMT-5).

Platforma streamingowa dostępna jest pod adresem: kultura2.tvp.pl


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...