reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał TVP Kultura 2 już nadaje

dodano: 2020-06-26 01:43 | aktualizacja: 2020-06-26 16:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl/TVP

TVP Kultura 2 Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w piątek, 26 czerwca br. nadawanie rozpoczął nowy kanał Telewizji Polskiej - TVP Kultura 2. Program stacji można oglądać w TVP Stream zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji TVP VOD oraz w HbbTV na MUX 8, między godzinami 12:00 a 0:00. Pierwszym programem emitowanym w TVP Kultura 2 jest „Zakochaj się w Polsce” prowadzony przez Tomasza Bednarka. TVP Kultura 2 jest kanałem bezpłatnym.

TVP Kultura 2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramówce kanału TVP Kultura 2 widzowie znajdą filmy, seriale, dokumenty, koncerty, przedstawienia teatralne, spektakle operowe czy programy publicystyczne. Oferta ta ma być uzupełnieniem dla obecnej na rynku od 2005 roku stacji TVP Kultura.
 

- Po uruchomieniu programu streamingowego TVP Kultura 2 równocześnie włączamy go do usługi telewizji hybrydowej. Dzięki temu kanał będzie dostępny nie tylko na komputerach czy tabletach, ale również na telewizorach z dostępem do Internetu. To kolejny etap naszej strategii otwarcia na nowoczesne technologie umożliwiające dotarcie do jak najszerszej widowni - podkreśla Grzegorz Płaza, dyrektor Centrum Kultury i Historii TVP.

TVP Kultura to kanał o profilu ogólnym. W jego ofercie widzowie znajdą filmy, seriale, programy rozrywkowe, koncerty, spektakle, dokumenty, reportaże, programy informacyjne czy publicystyczne. Stacja rozpoczęła nadawanie w 2005 roku. W 2019 roku Telewizja Polska uruchomiła TVP Kultura w wysokiej rozdzielczości (TVP Kultura HD). Wersje SD i HD kanału mają identyczne ramówki. Dostęp do stacji (w SD i/lub HD) mają abonenci Cyfrowego Polsatu, Platformy Canal+, Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie odbiorcy ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Na początku czerwca br. nadawca poinformował o planach uruchomienia stacji TVP Kultura 2 (więcej tutaj i tutaj).
 
Program „Zakochaj się w Polsce” na TVP Kultura 2


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Famaval 80SP grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

839 zł Więcej...
reklama