reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kukulska i Andrus latem w RMF Classic

dodano: 2021-06-28 02:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Bauer Media Group

RMF Classic W RMF Classic (Bauer Media Group) jak co roku rusza plebiscyt na „Filmowy przebój lata”. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Tyle słońca w całym mieście” i swoim udziałem uświetni ją Natalia Kukulska. Wokalistka będzie zachęcać słuchaczy do głosowania na filmowe przeboje, które najmocniej kojarzą się z latem, słońcem i egzotyką. Ponadto stacja poleca takie audycje jak „Informator turystyczny dla tych, którzy są gdzie indziej”, „Państwa. Miasta. Rzeki”, „Mapa lata”, „Wakacyjny atlas Polski”, „Zielona niedziela”, „Sobota z dreszczykiem”, „Prognoza astronomiczna”, „Happy Hour” i „Najpiękniejsza muzyka filmowa na lato”.

RMF Classic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Natalia Kukulska sama pisze teksty i współtworzy muzykę. Wykonała w swojej karierze kilka filmowych piosenek, m.in. do komedii „Och, Karol 2” i „Zakochani” oraz do bajek: „Herkules”, „Magiczny miecz”, „Trefliki”, „Elena z Avaloru” i „Magiczna zima Muminków”, gdzie użyczyła również głosu Mamie Muminka. Plebiscyt pod hasłem „Tyle słońca w całym mieście” potrwa od czwartku, 1 lipca do końca wakacji br. Finał odbędzie się w ostatni wakacyjny weekend, a wśród głosujących zostaną wtedy rozlosowane nagrody (więcej tutaj).

Jak zapowiada nadawca, w letniej ramówce, która wystartuje w poniedziałek, 28 czerwca br., znajdzie się wiele interesujących propozycji przygotowanych przez dziennikarzy RMF Classic. 

Pisarz, piosenkarz i artysta kabaretowy Artur Andrus będzie bawił słuchaczy w cyklu satyrycznych felietonów. Pod hasłem „Informator turystyczny dla tych, którzy są gdzie indziej” stworzy przewrotny i jedyny w swoim rodzaju wakacyjny przewodnik.

W konkursie „Państwa. Miasta. Rzeki” przez fascynujące zagadki geograficzne będzie można poznawać Polskę i świat.

Codzienne popołudniowe pasmo „Mapa lata” stanie się wakacyjnym magazynem kulturalnym z informacjami o koncertach, spektaklach, wystawach i pokazach. Będą relacje z festiwali muzycznych i filmowych oraz rekomendacje na co iść do kina i co przeczytać. Program ma służyć jako narzędzie wsparcia dla instytucji kultury, które otwierają się po pandemii.

Wieczorne pasmo „Happy Hour” to z kolei specjalny muzyczny program dedykowany słuchaczom, którzy w danym dniu obchodzą swoje święto (więcej tutaj). Dedykacje, imiennik i ciekawostki związane z danym dniem dopełni „Najpiękniejsza muzyka filmowa na lato”.

W weekendy RMF Classic stawia na niezwykle szeroko rozumianą naturę i ekologię („Zielona niedziela”, w godzinach 14:00-18:00). Sporo miejsca poświęcone będzie także promocji polskich atrakcji turystycznych („Wakacyjny atlas Polski”, w niedziele w godzinach 10:00-14:00). Przebojowo zapowiada się również sobotni wieczór pod hasłem „Sobota z dreszczykiem”. Pasmo poświęcone będzie jednemu z najchętniej dziś czytanych i oglądanych gatunków - kryminałom. Będą opowieści o ich twórcach, ekranizacjach i czarnych charakterach.

Codziennie wieczorem z kolejnym sezonem wraca „Prognoza astronomiczna”, z której słuchacze dowiedzą się, co można będzie nocą zobaczyć na niebie.

- Letnia ramówka RMF Classic to również wiele programów muzycznych z repertuarem przygotowanym specjalnie na tę porę roku - zapewnia nadawca.
 
Natalia Kukulska zaprasza na plebiscyt na „Filmowy przebój lata”, foto: Karolina Wilczyńska
Natalia Kukulska zaprasza na plebiscyt na „Filmowy przebój lata”, foto: Karolina Wilczyńska


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...