reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Japonia i Alaska w lipcu w National Geographic

dodano: 2021-07-04 23:55 | aktualizacja: 2021-07-05 10:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic W lipcu br. kanał National Geographic poleca swoim widzom takie programy jak „Gal Gadot i superbohaterki”, „Kosmiczna inżynieria”, „Lotnisko na Alasce” i „Wymyśl to sam!”, a w ramach pasma „Japonia” takie programy jak „Japonia - krajobraz niezwykły”, „Pomysł na miasto: Tokio”, „Rok w dzikiej Japonii” i „Japonia z powietrza”.

„Bomby balonowe i wypadki z bronią jądrową” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w lipcu br. dzięki National Geographic widzowie poznają wielu inspirujących ludzi. Nowa seria „Kosmiczna inżynieria” zabierze widzów za kulisy precyzyjnej pracy ekspertów, stojących za sukcesami amerykańskiego programu kosmicznego. Odwiedzą również „Lotnisko na Alasce”. Ta premierowa seria pozwoli zrozumieć widzom, jak - w ekstremalnych warunkach arktycznego klimatu - radzą sobie pracownicy jedynego portu lotniczego w Stanach Zjednoczonych Ameryki, który zawsze jest czynny. Po raz pierwszy widzowie będą mieli okazję obejrzeć poruszający dokument pod tytułem „Gal Gadot i superbohaterki”, o sześciu dzielnych kobietach, które pokonując wszelkie przeciwności, wynikające z życia w patriarchalnych społeczeństwach, nauczyły się odważnie mówić o sprawach ważnych dla siebie i innych kobiet.

Lipcową podróż po premierach National Geographic widzowie rozpoczną w kosmosie. Aby się tam znaleźć i móc prowadzić badania na najszerszą możliwą skalę, sztab genialnych inżynierów musiał wcześniej latami - wytrwale i w najwyższym skupieniu - pracować nad zbudowaniem wysoce skomplikowanych konstrukcji. W nowej serii „Kosmiczna inżynieria” (premiery w każdy czwartek, od 8 lipca br. o godzinie 21:00) widzowie zobaczą m.in. proces powstawania rakiety Saturn V, modułu księżycowego programu „Apollo”, pierwszego promu wielokrotnego użytku, a także Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Lądując bezpiecznie na Ziemi - widzowie sprawdzą, jak ze śnieżycami, mrozem, piorunami, dzikimi zwierzętami, a nawet ruchami tektonicznymi - radzą sobie pracownicy portu lotniczego im. Teda Stevensa w Anchorage. W premierowej serii „Lotnisko na Alasce” (emisja w środy, od 14 lipca br. o godz. 21:00 w National Geographic) dowiedzą się, dlaczego Święto Dziękczynienia stanowi dla nich ogromne wyzwanie oraz co sprawia, że mieszkańcy mniejszych osad nie mogą zimą korzystać z jedynego dostępnego tam środka transportu, jakim są wodnosamoloty.

Podążając tropem wyjątkowych ludzi, National Geographic proponuje swoim widzom nowy, dwugodzinny dokument pod tytułem „Gal Gadot i superbhaterki” (premiera w niedzielę, 4 lipca br. o godzinie 21:00), w którym widzowie poznają - jak czytamy w opisie - inspirujące historie sześciu odważnych kobiet, żyjących na co dzień w społeczeństwach naznaczonych przemocą, ubóstwem, traumą, dyskryminacją, uciskiem i klęskami żywiołowymi. To opowieści o kobietach, które ośmieliły się marzyć, wyróżnić, mówić głośno o problemach oraz skutecznie je rozwiązywać, przewodząc innym, potrzebującym wsparcia kobietom.

W lipcu br. w National Geographic widzowie zobaczą również specjalne pasmo poświęcone Japonii (w soboty, od 17 lipca br. od godziny 21:00) oraz nową serię „Wymyśl to sam!” (od niedzieli, 25 lipca br. od godziny 12:00),  która - jak zapowiada nadawca, przybliży widzom świat nieprzeciętnie twórczych konstruktorów i najbardziej niezwykłych wynalazków na świecie.

Lipiec 2021 roku w ofercie kanału National Geographic:

„Gal Gadot i superbohaterki” („Impact with Gal Gadot”)
emisja: w niedzielę, 4 lipca br. o 21:00

Jak zapowiada nadawca, historie sześciu inspirujących kobiet, pozornie różnych, jednak mających ze sobą wiele wspólnego. Gal Gadot (izraelska aktorka, ekranowa Wonder Women), wraz ze swoim mężem Yaronem Varsano i zdobywczynią Oscara Vanessą Roth, zapraszają na dwugodzinny dokument o młodych kobietach, które wywierają nadzwyczajny wpływ na swoje najbliższe otoczenie. Widzowie poznają „superbohaterki”, które na co dzień stają w obliczu takich problemów, jak przemoc gangów, zanieczyszczenie wody, degradacja środowiska, dyskryminacja i bezdomność, a mimo to mają odwagę, by działać i inspirować innych do zmieniania świata na lepsze. Wbrew wszelkim przeciwnościom losu mają odwagę zabierać głos przeciwko krzywdzącym kobiety zasadom patriarchalnych społeczeństw, w których przyszło im żyć. W produkcji widzowie poznają m.in.: 19-letnią studentkę z Puerto Rico, dzięki której mieszkańcy jej rodzinnej wyspy mają dostęp do czystej wody, niekonwencjonalną surfującą terapeutkę traum z Kalifornii, bezdomną transseksualistkę z Memphis, która buduje domy dla potrzebujących oraz pierwszą kobietę wodza nadbrzeżnego plemienia z Luizjany.

„Kosmiczna inżynieria” („Space Engineering”)
emisja: w czwartki (od 8 lipca br.) o 21:00

Opowieść o wysiłkach inżynierów stojących za sukcesami amerykańskiego programu kosmicznego. Każdy odcinek koncentruje się na jednym z cudów „Kosmicznej Inżynierii”. Widzowie poznają w nich, m.in. historię rakiety Saturn V, modułu księżycowego programu „Apollo” oraz najbardziej skomplikowanej maszyny na świecie - pierwszego statku kosmicznego wielokrotnego użytku. Połączenie wciągających materiałów archiwalnych ze współczesnymi wypowiedziami ekspertów - inżynierów, astronautów i osób, zarządzających tego typu projektami - pozwala na spojrzenie z szerszej perspektywy na punkty zwrotne w historii ekspansji kosmicznej człowieka. - Produkcje dokumentalne w tej premierowej serii znakomicie obrazują to, jak pasja, wiedza i poświęcenie mogą pomóc wybitnym jednostkom w przekraczaniu kolejnych granic i osiąganiu „niemożliwego” - zapewnia nadawca.

„Lotnisko na Alasce” („Ice Airport Alaska”)
emisja: w środy (od 14 lipca br.) o 21:00

Wielogodzinne śnieżyce, ekstremalny mróz, dzikie zwierzęta, a nawet trzęsienia ziemi - to tylko niektóre z wyzwań, przed jakimi codziennie stają pracownicy Lotniska im. Teda Stevensa w Anchorage. W tej serii widzowie zobaczą z bliska, jak w tak ekstremalnych warunkach wygląda praca setek ludzi, odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa i ciągłej gotowości jednego z najbardziej ruchliwych portów lotniczych naszego globu. Widzowie poznają historię nie tylko kontrolerów lotu i ruchu naziemnego, załóg samolotów, czy obsługi pasa startowego, lecz również policjantów, straży pożarnej oraz agentów linii lotniczych. To dzięki ich wysiłkom połączonych z wykorzystaniem nowoczesnej technologii „Lotnisko na Alasce” - pomimo wielu przeszkód - pozostaje jedynym portem w Stanach Zjednoczonych Ameryki, który nigdy się nie zatrzymuje i jest otwarty 24 godziny na dobę.

„Japonia”:
emisja: w soboty (od 17 lipca br.) o 21:00
Pasmo specjalne w National Geographic.

„Japonia”:
„Japonia - krajobraz niezwykły” („Japan: Between Earth and Sky”)
emisja: w soboty (od 17 lipca br.) o 21:00

Trzyodcinkowa podróż, ukazująca dziką przyrodę i mało znane oblicza egzotycznego, wyspiarskiego kraju. Widzowie odwiedzą m.in. Hokkaido, Kiusiu, Sikoku i Okinawę - kolebki starożytnej krainy Ajnów i japońskiej duchowości (więcej tutaj).

„Japonia”:
„Pomysł na miasto: Tokio” („How To Build A City: Tokyo”)
emisja: w sobotę, 17 lipca br. o 22:00

Bohaterami serii są dawni i współcześni inżynierowie, architekci i naukowcy, mający wpływ na rozwój miast świata. W lipcu br. twórcy opowiedzą o aglomeracji tokijskiej, w której żyje ponad 37 mln ludzi. Ten kolosalny organizm stale powiększa się w odpowiedzi na niezmiennie rosnące zapotrzebowania przemysłu i handlu.

„Japonia”:
„Rok w dzikiej Japonii” („Japan's Wild Year”)
emisja: w sobotę, 24 lipca br. o 22:00

Japonia jest postrzegana głównie przez pryzmat zatłoczonych i zaawansowanych technologicznie miast. W rzeczywistości około 3/4 powierzchni tego kraju to niezamieszkałe lasy, góry i wybrzeża. Twórcy „Roku w dzikiej Japonii” zapraszają na Wyspy Japońskie - siedliska żurawi mandżurskich, serau kędzierzawych, niedźwiedzi himalajskich, ogromnych salamander i innych zwierzaków.

„Wymyśl to sam!” („Invent This!”)
emisja: w niedziele (od 25 lipca br.) o 12:00

Jak czytamy w opisie, to fascynujące zbliżenie na świat nieprzeciętnie kreatywnych konstruktorów. W tej 10-odcinkowej serii widzowie zobaczą najbardziej szalone i zaskakujące wynalazki. Poznają również sylwetki ich wyjątkowych twórców. Przekonają się o tym, że latający samochód lub deskorolka, na której można się unieść w powietrze, nie pozostają jedynie w sferze nieosiągalnych marzeń. Z kolei deska surfingowa o napędzie odrzutowym, kuloodporne suspensorium czy automat z pizzą czynny przez całą dobę to tylko niektóre z wielu zadziwiających dzieł ludzkiej pomysłowości.  

„Japonia”:
„Japonia z powietrza” („Japan From Above Compilation”)
emisja: w sobotę, 31 lipca br. o 22:00

Widzowie przyjrzą się Japonii z lotu ptaka. Spektakularna lotnicza podróż przez Kraj Kwitnącej Wiśni - z północy na południe, kręcona przez cztery pory roku, pełna tajemniczych, pięknych i niedostępnych dzikich miejsc (więcej tutaj).
 
Shirell Parfait-Dardar w programie „Gal Gadot i superbohaterki”, foto: Jordan Hefler/Entertainment One
Shirell Parfait-Dardar w programie „Gal Gadot i superbohaterki”, foto: Jordan Hefler/Entertainment One
Tuany Nascimento w programie „Gal Gadot i superbohaterki”, foto: Sebastian Gil Miranda
Tuany Nascimento w programie „Gal Gadot i superbohaterki”, foto: Sebastian Gil Miranda
Kelsey Ellis w programie „Gal Gadot i superbohaterki”, foto: Entertainment One
Kelsey Ellis w programie „Gal Gadot i superbohaterki”, foto: Entertainment One


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...