reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

CANAL+ Polska zwiększa swój udział w Kino Świat

dodano: 2021-07-14 10:31 | aktualizacja: 2021-07-14 11:13
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CANAL+

Kino Świat Canal+ CANAL+ Polska zakupił 16 proc. udziałów w spółce Kino Świat, polskim dystrybutorze filmów, w wyniku czego posiada już 86 proc. udziałów. Tym samym kontynuuje inwestycje w dystrybucję i produkcję treści filmowych. W katalogu dystrybucyjnym Kino Świat, do którego prawa posiada CANAL+ Polska, znajduje się obecnie ponad 2000 godzin filmów kinowych i telewizyjnych, w tym m.in. polski kandydat do Oscara produkcja „Śniegu już nigdy nie będzie” czy głośne „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

Kino Świat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Ostatnie kilkanaście miesięcy to trudny okres dla całego środowiska filmowego i branży kinowej, jednak nie zmienia to naszego podejścia do dalszych inwestycji w produkcję i szeroką dystrybucję treści. Wspólnie z Kino Świat chcemy maksymalizować zasięg i widownię nie tylko w kinach, ale również w telewizji czy online. Posiadamy do tego wszystkie niezbędne narzędzia i produkty – platformę satelitarną, serwis CANAL+ online, dystrybucję w sieciach kablowych i IPTV, znakomite produkcje oraz odpowiednie know-how całego zespołu Kino Świat i CANAL+

- powiedziała Edyta Sadowska, prezes zarządu CANAL+ Polska.

Zacieśniająca się współpraca z CANAL+ Polska pozwoli Kino Świat na dalsze inwestycje i rozwijanie katalogu posiadanych treści oraz rozszerzenie zasięgu dystrybucji na międzynarodowe rynki, na których operuje cała Grupa CANAL+. To również pozytywny sygnał dla całego środowiska filmowego i producentów treści, dla których Kino Świat pozostanie sprawdzonym i stabilnym partnerem

- powiedział Frederic Berardi, prezes zarządu Kino Świat i wiceprezes ds. finansowych CANAL+ Polska.

Ogromnie się cieszę, że nasza decyzja o wyborze CANAL+ jako większościowego partnera Kino Świat jest kontynuowana. Jak pokazało ostatnie kilkanaście miesięcy wspólnie potrafimy rozbudowywać potencjał Kino Świat i tworzyć firmę, która odgrywa tak znaczącą i wiodącą rolę w produkcji i dystrybucji polskich filmów.

- powiedział Tomasz Karczewski, członek zarządu Kino Świat.

Mimo zawieszenia działalności polskich kin i okresowego otwarcia ich w restrykcyjnym reżimie sanitarnym w 2020 roku, Kino Świat z powodzeniem wprowadził na krajowe ekrany filmy, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Wśród nich można wymienić hit „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Jana Holoubka (ponad 720 tys. widzów), „Pętlę” Patryka Vegi (ponad 570 tys. widzów) czy „Salę samobójców. Hejter” Jana Komasy (ponad 240 tys. widzów). Świetny wynik frekwencyjny trzech filmów został osiągnięty pomimo obostrzeń, które ograniczyły limit publiczności na salach kinowych do 50 proc. lub znacząco skróciły okno dystrybucji kinowej.
 

Warto podkreślić, że oferta Kino Świat to nie tylko komercyjne projekty, ale też ambitne, nagradzane polskie filmy. Trzeci rok z rzędu w portfolio firmy znajduje się film, który został wybrany na polskiego kandydata do Oscara – „Śniegu już nigdy nie będzie” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Filmy dystrybuowane przez Kino Świat każdego roku stanowią również silną reprezentację w konkursie głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz w konkursie Polskich Nagród Filmowych Orły

- dodał Frederic Berardi.

W ostatniej edycji FPFF o nagrodę główną walczyło aż 5 dystrybuowanych przez Kino Świat filmów – „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Sala samobójców. Hejter”, „Śniegu już nigdy nie będzie”, „Magnezja” oraz „Żużel”. W trakcie tegorocznej gali rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły, filmy dystrybuowane przez Kino Świat zdobyły 10 prestiżowych nagród. Nagrodę publiczności otrzymała „Sala samobójców. Hejter”, koprodukowana przez CANAL+ Polska. Aż siedem nagród otrzymała produkcja „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, w tym dwie dla Jana Holubka w kategoriach „Najlepsza reżyseria” i „Odkrycie Roku”. Nagroda za najlepsze zdjęcia trafiła do Michała Englerta „Śniegu już nigdy nie będzie”

CANAL+ Polska jest większościowym udziałowcem Kino Świat od listopada 2019 roku, kiedy nabył 70 proc. udziałów od dotychczasowych właścicieli Tomasza Karczewskiego i Marcina Piaseckiego.

Do zarządu Kino Świat powołano wtedy nowych członków. Prezesem zarządu Kino Świat został Frederic Berardi, który pełni jednocześnie funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora finansowego CANAL+ Polska. W zarządzie Kino Świat stanowiska wiceprezesów objęły Anna Limbach-Uryn, która w CANAL+ Polska pełni rolę doradcy zarządu ds. dystrybucji kontentu oraz Marta Pałucka, zastępcą wiceprezesa i dyrektora finansowego CANAL+ Polska.

W listopadzie 2019 roku powołano również nową pięcioosobową radę nadzorczą spółki. Przewodniczącą rady nadzorczej została Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ Polska. Na stanowisko wiceprzewodniczącej powołano Agnieszkę Gotlibowską-Horoszczak, dyrektora działu prawnego CANAL+. W skład rady nadzorczej powołana została również Anna Marsh, dyrektor zarządzająca StudioCanal, Paweł Karczewski, prezes zarządu Blue Dot sp. z o.o. oraz Piotr M. Krawczyński, partner zarządzający Synerium sp. z. o.o.

Pozostały pakiet 14 proc. udziałów pozostanie w rękach udziałowców mniejszościowych, Tomasza Karczewskiego i Marcina Piaseckiego, którzy jako członkowie zarządu będą nadal brać aktywny udział w kierowaniu i dalszym rozwijaniu Kino Świat, informuje CANAL+ Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...