reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-07-06 - 2022-07-07

Ekstraklasa: transmisje za granicą i nowy serwis OTT

dodano: 2021-07-24 00:07
autor: Janusz Sulisz | źródło: Ekstraklasa.org

Ekstraklasa Viasat Sport East kanał 360px.jpg Po raz pierwszy od 23 lat Ekstraklasa S.A. będzie w sezonie 2021/22 prowadzić rozgrywki z udziałem 18 drużyn. Ruszyła  1. kolejka Ekstraklasy. W wyniku nowo podpisanych umów międzynarodowych rozgrywki Ekstraklasy będą transmitowane aż w 23 krajach. Ligowa spółka zaplanowała też na ten sezon najwyższy w historii budżet o wartości minimum 230 mln zł. Oznacza to, że może to być także rekordowy rok pod względem wypłat dla klubów.

Ekstraklasa.org
PKO BP Ekstraklasa logo yellow 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy wymiar PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/22
 

- Bardzo liczymy, że rozpoczynający się sezon zapewni nam większą stabilizację w kontekście pandemii. Mamy już w klubach wiele zaszczepionych osób i na tym etapie Zespół Medyczny PZPN nie rekomenduje przekładania meczów. Oczywiście wciąż utrzymujemy stały nadzór i monitoring zdrowa zawodników i sztabów szkoleniowych, a także strefowość i część ograniczeń na stronach. Nasze obawy o integralność rozgrywek są jednak znacznie mniejsze niż choćby w poprzednim sezonie. Mamy już też wypracowane procedury, które sprawdziły się w niezwykle trudnych warunkach, więc na starcie rozgrywek optymistycznie patrzymy w przyszłość

- stwierdził Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.


Tuż po zatwierdzeniu rekordowego budżetu na rozpoczynający się sezon na poziomie 230 mln zł prezes ligowej spółki zapowiedział możliwość wypracowania jeszcze wyższych przychodów dzięki dodatkowym aktywnościom marketingowo-sprzedażowym.

Oznaczać to będzie kolejny rekord Ekstraklasy pod względem wartości środków dzielonych między kluby. Już przed sezonem ligowa spółka potwierdziła przedłużenie umów z najważniejszymi partnerami biznesowymi – sponsorem tytularnym PKO Bankiem Polskim, partnerem głównym Totalizatorem Sportowym oraz markami Stihl i Aztorin.

Ekstraklasa S.A. rozszerzyła także zasięg zagranicznych transmisji rozgrywek ligi podpisując umowy na sezony od 2021/22 do 2024/25 obejmujące 23 kraje, co też jest źródłem dodatkowych wpływów do ligowej kasy.

Transmisje za granicą i nowy serwis OTT

- Cały czas pracujemy nad tym, by zwiększać dostępność naszych rozgrywek w stacjach telewizyjnych za granicą. Zapewnia to utrzymanie więzi z polskimi kibicami za granicą, ale także coraz szerszą promocję naszej ligi. Kontrakty te przekładają się też na nasze przychody, a w konsekwencji na wypłaty dla klubów. Naszą silną stroną, ułatwiającą negocjacje z partnerami, jest fakt, że poprzez własną spółkę producencką, Ekstraklasa Live Park sami wytwarzamy sygnał z naszych meczów. Robimy to w najwyższej światowej jakości zarówno pod względem technologicznym, jak i sposobu pokazywania sportowego widowiska. Dysponujemy też pełnym zapleczem technologicznym, umożliwiającym natychmiastowe udostepnienie transmisji w dowolnym kraju. Mamy bowiem gotowy produkt i bezpośrednio po podpisaniu kontraktu możemy go wdrożyć

– skomentował Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.


W ramach podpisanych umów transmisje meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy na terenie Rosji, Ukrainy, Białorusi, Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Tadżykistanu, Turkmenistanu oraz Uzbekistanu będą prowadzone w sezonach 2021/22 oraz 2022/23 przez kanał Viasat Sport East. Pokaże on po 68 meczów w każdym z sezonów w telewizji płatnej oraz poprzez równoległą transmisję w Internecie. Poszczególne spotkania będzie można też obejrzeć w ramach usługi catch-up-tv przez 72 godziny po transmisji.

W Rosji Viasat Sport East posiada również prawa do pokazywania popularnych w tym regionie dyscyplin sportowych, w tym National Football League, Major League Baseball, amerykańskich wyścigów Indycar Series, szwedzkiego hokeja oraz wielu innych.

Po 50 meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonach od 2021/22 do 2024/25 będzie transmitować w Niemczech, Austrii i Szwajcarii telewizja Sportdigital i serwis Onefootball, zaś w 7 krajach bałkańskich wszystkie mecze będzie można obejrzeć na antenie telewizji Arena Sport w Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Północnej Macedonii, Czarnogórze i Kosowie.

Od 2021/22 do 2024/25 w Izraelu transmisje poprowadzą kanały sportowe telewizji Charlton.

- To jeszcze nie koniec kontraktów międzynarodowych na ten sezon – pracujemy bowiem nad kolejną ważną umową, która znacząco podbije obecne statystyki. Już teraz przygotowujemy się także do kolejnego procesu sprzedaży praw mediowych na krajowym rynku, który rozpocznie się już we wrześniu – zapowiada prezes Animucki.


W ramach rozwoju procesu sprzedaży praw do transmisji międzynarodowych Ekstraklasa przystąpiła także do projektu centralizacji praw. Organizowany jest on przez grupę strategiczną działającą w ramach organizacji European Leagues.

Od sezonu 2021/22 Ekstraklasa wdraża także nową wersję ligowego serwisu OTT - Ekstraklasa.TV, poprzez którą można oglądać mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy live w systemie abonamentowym lub PPV (pay per view) w krajach nieobjętych wyłącznymi umowami licencyjnymi (aktualnie Polska i kraje bałkańskie). W związku z wprowadzanymi zmianami, w pierwszym etapie mecze będzie można oglądać przez tę platformę wyłącznie w krajach w Unii Europejskiej. Do czasu kolejnego wdrożenia widzowie poza Unią obejrzą skróty meczowe i krótkie formy wideo. 
 

Źródło: ekstraklasa.org 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...