reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Właściciel Play chce przejąć UPC Polska

dodano: 2021-07-30 11:20 | aktualizacja: 2021-07-30 12:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Iliad/Liberty Global/satkurier.pl

Grupa Iliad Group Francuska Grupa Iliad, właściciel sieci telekomunikacyjnej Play w Polsce, poinformowała, że złożyła Liberty Global niewiążącą ofertę dotyczącą nabycia 100 proc. udziałów UPC Polska. Informacja została potwierdzona w najnowszym raporcie finansowym Liberty Global. Wartość UPC Polska szacowana jest na podstawie tej transakcji na kwotę 7,3 mld zł.

Play/UPC Polska
Play UPC Polska Barbara Kurdej-Szatan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Niedawno otrzymaliśmy od Iliad S.A. niewiążącą ofertę dotyczącą nabycia 100 proc. działalności UPC Polska po cenie równej 9,3-krotności skorygowanej EBITDA prognozowanej na 2021 rok [782 mln zł - przyp. red.], co daje wartość przedsiębiorstwa na poziomie 7,3 mld zł. Dyskusje są w toku i nie ma pewności, że transakcja zostanie ostatecznie sfinalizowana. W przypadku zawarcia umowy, do każdej proponowanej transakcji zastosowanie miałyby zwyczajowe warunki, w tym zgody organów regulacyjnych - czytamy w raporcie Liberty Global.

Co istotne rozmowy Grupy Iliad i Liberty Global są dopiero prowadzone i żadna ze stron nie może obecnie dać żadnej pewności co do ich pomyślnego wyniku. - Poinformujemy o tym w odpowiednim czasie - podaje Grupa Iliad.
 

- Zgodnie z dążeniem do stania się operatorem konwergentnym w Polsce, Grupa pracuje nad różnymi projektami rozwoju działalności stacjonarnej - zarówno organicznie, z możliwością założenia konkretnego biznesu odpowiedzialnego za wdrożenia światłowodowe, jak i zewnętrznie, z możliwością pozyskania wiodącego operatora telekomunikacyjnego. W tym celu Grupa Iliad złożyła Liberty Global niewiążącą ofertę dotyczącą nabycia 100 proc. kapitału zakładowego UPC Polska. Ta oferta dałaby UPC Polska wycenę na poziomie 7,3 mld zł przy szacowanej EBITDA na 2021 rok na poziomie 782 mln zł - informuje Grupa Iliad.

Na koniec czerwca br. UPC Polska miało 1,535 mln klientów i świadczyło 3,283 mln usług (RGU).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV kablowa w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...