reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Disney wesprze dzieci w szpitalu w Warszawie

dodano: 2021-08-23 02:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

TV Puls Puls 2 Puls2 „Niedziele z księżniczkami Disneya” foto: Disney Media Distribution Disney startuje z kolejną odsłoną akcji „Wielkie Święto Księżniczek Disneya”. W jej ramach w dniach 23-29 sierpnia br. odbędzie się „Światowy Tydzień Księżniczek”. Disney i MediCinema dostarczą wtedy 45 tysięcy przesyłek do ciężko chorych dzieci w szpitalach i hospicjach w Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce. 600 z tych prezentów trafi do dzieci przebywających w warszawskim szpitalu przy ulicy Stefana Banacha. Ponadto Disney Channel wyemituje amerykański serial animowany „Zaplątani: Przygody Roszpunki”, w serwisie Allegro można zapoznać się z kolekcją produktów z linii „Disney Księżniczka” i „Kraina lodu”, w tym zabawek, książek i akcesoriów, a firma Fly Research przeprowadziła ankietę.

TV Puls Puls 2 Puls2 „Niedziele z księżniczkami Disneya” foto: Disney Media Distribution


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Disney rusza z obchodami pierwszego w historii „Światowego Tygodnia Księżniczek”. Jest to kolejna odsłona „Wielkiego Święta Księżniczek”, globalnej inicjatywy Disneya, w ramach której firma przedstawia nowe opowieści Księżniczek i Królowych Disneya, które mają inspirować najmłodszych do odważnych i życzliwych działań. 

W ramach akcji, która będzie miała miejsce między 23 a 29 sierpnia br., Disney dostarczy 45 tysięcy specjalnych przesyłek do ciężko chorych dzieci w szpitalach i hospicjach na terenach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. 600 z tych wyjątkowych prezentów trafi do dzieci przebywających w warszawskim szpitalu przy ulicy Stefana Banacha. Paczka będzie zawierać specjalną książeczkę zawierającą nowe przygody księżniczek Disneya, a także gry i zabawy oraz wiele przydatnych narzędzi i wskazówek do własnoręcznego stworzenia ozdób i innych małych dzieł sztuki. Starannie dobrana zawartość ma na celu zmniejszenie poczucia izolacji oraz stresu wynikających z pobytu w szpitalu. Jednocześnie ma stworzyć dzieciom przestrzeń do budowania pewności siebie oraz kreowania dobrych uczynków.  Paczki zostały przygotowane we współpracy z partnerem charytatywnym MediCinema

Jak ważna jest odwaga i życzliwość wskazują badania przeprowadzone na zlecenie Disneya. Rodzice są zgodni, że życzliwość jest jedną z najważniejszych cech na świecie (92 proc.). Tyle samo osób twierdzi, że zawsze stara się byś życzliwym dla innych, jednocześnie podkreślając (91 proc.), że to ważne, żeby być w życiu odważnym. 

Podobną opinię na temat tych wartości mają dzieci. Najmłodsi w większości za najważniejsze zasady dobrego zachowania uznają bycie dobrym przyjacielem (65 proc.) i bycie miłym dla innych (63 proc.). 77 proc. z nich stwierdza, że dobre uczynki są ważne (firma badawcza Fly Research przeprowadziła ankietę w marcu 2021 roku na 5000 osób dorosłych w 5 krajach, dane za The Walt Disney Company).

Od poniedziałku, 23 sierpnia br. Disney Channel zaprasza na tygodniowy maraton z jedną z najżyczliwszych i najodważniejszych księżniczek Disneya, a jednocześnie też najbardziej zaplątaną - serial „Zaplątani: Przygody Roszpunki” („Rapunzel's Tangled Adventure”) będzie emitowany codziennie (od poniedziałku do niedzieli, od 23 do 29 sierpnia br.) po trzy odcinki od godziny 11:25.

Dodatkowo fani Disneya w serwisie Allegro mogą zapoznać się z pełną kolekcją produktów z linii Disney „Księżniczka” i „Kraina lodu” (więcej tutaj), w tym zabawek, książek i akcesoriów.

„Wielkie Święto Księżniczek Disneya” to globalna inicjatywa The Walt Disney Company na cześć bohaterek, które wypełniają świat odwagą i dobrocią.
- Historie księżniczek i królowych Disneya wciąż oczarowują i inspirują kolejne pokolenia. uczą nas, by nie oceniać książki po okładce, by nie bać się wypływać poza rafę. Przekonują, że mamy tę moc, by stawić czoło wszystkim lękom. Pokazują, że los leży w naszych rękach, i że dzięki aktom dobroci i odwagi możemy zmieniać świat dookoła. Naszym zdaniem to lekcje warte świętowania - zapewnia nadawca (więcej tutaj).
 
Księżniczki Disneya, foto: The Walt Disney Company
Księżniczki Disneya, foto: The Walt Disney Company
„Wielkie Święto Księżniczek Disneya”: Alicja Szemplińska śpiewa dla Disneya, foto: The Walt Disney Company
„Wielkie Święto Księżniczek Disneya”: Alicja Szemplińska śpiewa dla Disneya, foto: The Walt Disney Company
„Wielkie Święto Księżniczek Disneya”: Alicja Szemplińska śpiewa dla Disneya, foto: The Walt Disney Company
„Wielkie Święto Księżniczek Disneya”: Alicja Szemplińska śpiewa dla Disneya, foto: The Walt Disney Company
„Wielkie Święto Księżniczek Disneya”: Alicja Szemplińska na okładce singla „Każda z nas”, foto: The Walt Disney Company
„Wielkie Święto Księżniczek Disneya”: Alicja Szemplińska na okładce singla „Każda z nas”, foto: The Walt Disney Company


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...