reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brytyjska policja zamyka piracki streaming

dodano: 2021-09-16 19:19
autor: HP | źródło: FACT

West Midlands FACT logo 360px.jpg Brytyjska policja zamknęła piracką sieć streamingową. 3 osoby zostały aresztowane, a duża nielegalna sieć streamingowa została zlikwidowana w wyniku operacji z policją w West Midlands. Uważa się, że sieć, która zapewniła piracki dostęp do treści premium ponad 100 oddzielnym pirackim usługom telewizyjnym - do tego obsługiwała setki tysięcy klientów.

FACT
Fact Streaming UK piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operacja, która była planowana miesiącami, spowodowała zamknięcie pirackiej sieci, wyłączenie nielegalnych streamingów i dostarczenie wiadomości na ekranie do tych, którzy je otrzymali, ostrzegając ich, że ich dostęp do treści jest niezgodny z prawem.

We wspólnej operacji funkcjonariusze policji z West Midlands współpracowali z przedstawicielami brytyjskiej organizacji zajmującej się ochroną własności intelektualnej FACT z perspektywy technicznej i wywiadowczej.

Wspomniane usługi przesyłania strumieniowego nielegalnie udostępniły duży katalog programów telewizyjnych na żywo i treści wideo z całego świata, w tym sportowych, do wykorzystania na telewizorach, smartfonach, tabletach i nielegalnych urządzeniach do przesyłania strumieniowego.

- Dwóch mężczyzn w wieku 53 i 35 lat oraz 40-letnia kobieta zostali aresztowani pod zarzutem naruszenia praw autorskich, oszustwa i spisku w celu popełnienia oszustwa – donosi sierżant Allan McDonald z wydziału przestępczości gospodarczej policji w West Midland.

- Nasze wspólne śledztwo jest w toku.

 - Cieszymy się, że możemy wesprzeć policję z West Midlands w jej pracy nad likwidacją tak dużej sieci – dodał Kieron Sharp, dyrektor generalny FACT.

- Powinno to być poważnym ostrzeżeniem dla każdego motywowanego korzyściami finansowymi z angażowania się w piractwo – to przestępstwo, które policja będzie poważnie traktować.

- Użytkownicy i abonenci nielegalnych usług powinni mieć świadomość, że nie tylko sami popełniają przestępstwo, ale także narażają się na ryzyko, w tym kradzież tożsamości, złośliwe oprogramowanie i wirusy. Zaangażowanie się w piractwo w jakikolwiek sposób po prostu nie jest warte ryzyka – ostrzegł.


Akcja jest najnowszą z serii, która ma na celu walkę z piractwem internetowym, które nie tylko powoduje znaczne szkody w branżach kreatywnych, ale także naraża konsumentów na seryjne ryzyko oszustw internetowych, kradzieży tożsamości, złośliwego oprogramowania i narażenia na ekstremalne lub wyraźne treści.

W lipcu 2021 r. mężczyzna został skazany na 16 miesięcy więzienia za nielegalne dostarczanie i oglądanie treści premium.
Paul Faulkner otrzymał wyrok po przyznaniu się do wielu naruszeń praw autorskich i oszustw, w tym dostępu do pirackich treści na własny użytek, za co otrzymał samodzielny 4-miesięczny wyrok.

Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...