reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polska szabla w październiku w History2

dodano: 2021-09-24 01:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

H2 History2 rebranding W październiku br. dokumentalny kanał History2 poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Zabójcze sztuki walki”, „Złoto Hitlera” i „Zrodzeni do szabli”.

History2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w październiku br. w telewizji History2 widzowie zgłębią „Zabójcze sztuki walki”, odnajdą „Złoto Hitlera” oraz spojrzą na historię Polski z perspektywy dziejów broni białej, dzięki produkcji „Zrodzeni do szabli”.

Październik 2021 roku w ofercie kanału History2:

„Zabójcze sztuki walki” („Human Weapon”)
emisja: w piątki (od 1 października br.) o 22:00

Jak zapowiada nadawca, zawodnik MMA Jason Chambers i były zawodnik footballu amerykańskiego Bill Duff są gotowi zaryzykować własne zdrowie w poszukiwaniu najbardziej skutecznej metody walki wręcz. W programie widzowie śledzą losy Jasona Chambersa i Billa Duffa, którzy przemierzając świat poznają historię, styl i metody 16 wyjątkowych szkół walki. W programie Jason Chambers i Bill Duff zgłębiają tajniki karate, boksu tajskiego czy escrimy, ale też odwiedzają starożytne zabytki, niezwykłe wioski i podziwiają zapierające dech w piersiach widoki. Wszystko to, by jak najlepiej poznać i zrozumieć każdą z dyscyplin. Obaj trenują z legendarnymi mistrzami i zostają wystawieni na wymagające próby, a następnie przystępują do ostatecznego sprawdzianu z nowo poznanych umiejętności w walce z mentorem danej dziedziny. Program, wzbogacony o symulacje komputerowe i fascynujące informacje, jest mieszanką wiedzy o historii i kulturze oraz brutalnej, bezkompromisowej walki.

„Złoto Hitlera” („Hitler's Gold”)
emisja: we wtorki (od 12 października br.) o 22:00

Kto finansował Adolfa Hitlera? Skąd wziął pieniądze i wsparcie, aby zdobyć władzę w Niemczech w 1933 roku? Jak czytamy w opisie, serial dokumentalny „Złoto Hitlera” ujawnia jego tajnych partnerów i menedżerów finansowych, dzięki którym sfinansował swój sukces i stał się najpotężniejszym człowiekiem w Europie. Ukryte skarby, konta bankowe i wiele więcej. Ta seria ujawnia tajną sieć finansową, którą Adolf Hitler stworzył w Europie i na całym świecie, aby opłacić swoje marzenie o dominacji nad światem (więcej tutaj).

„Zrodzeni do szabli” („Born For The Sabre”)
emisja: w sobotę, 30 października br. o 21:15

Polska szabla jest nieodłącznie związana z kulturą szlachecką. Otaczano ją wyjątkową czcią i szacunkiem. Szable konsekrowano, przekazywano z ojca na syna wraz z tradycją powiązanej z nią rodzinnej chwały. Legenda głosi, że na skrzyżowanych szablach chrzczono synów, a te zdobyczne przekazywano wraz ze sztandarami jako ofiarę składaną Bogu. „Zrodzeni do szabli" to osadzona w XVII-wiecznej Polsce historia młodego szlachcica i rycerza Błażeja Wronowskiego (w tej roli Wiktor Osiński i Bartosz Sieniawski). Błażej rozpoczyna edukację wojskową u Jana Jerlicza (Paweł Deląg- również w roli reżysera filmu), weterana wojny moskiewskiej. Jerlicz powraca w rodzinne strony, by za namową swojego dawnego towarzysza broni Jerzego Wronowskiego (Maciej Kowalewski), zająć się szkoleniem młodego Błażeja. To opowieść o honorze, męstwie i walce widziana oczami młodego rycerza dorastającego w dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dokumentalna cześć filmu zabiera widzów w podróż w świat najwyższej jakości rzemiosła, którego dziełem jest polska szabla, a także opowiada o odtworzeniu sztuki krzyżowej, staropolskiej koncepcji walki szablą, której podjął się szermierz Janusz Sieniawski wraz z synami (więcej tutaj).
 
Paweł Deląg i Bartosz Sieniawski w filmie „Zrodzeni do szabli”, foto: A+E Networks
Paweł Deląg i Bartosz Sieniawski w filmie „Zrodzeni do szabli”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

145 zł Więcej...