reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Krzysztof Zalewski w MTV Unplugged na Canal+ Premium [wideo]

dodano: 2021-10-15 10:41 | aktualizacja: 2021-10-15 13:49
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+

Krzysztof Zalewski MTV Unplugged fot. Michał Murawski W sobotę, 16 października br. o godz. 15:15 w CANAL+ Premium premierowo wyemitowany zostanie koncert MTV Unplugged z udziałem Krzysztofa Zalewskiego. Nagranie z koncertu dostępne będzie również w serwisie CANAL+ online. Krzysztof Zalewski jest obecnie jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. MTV Unplugged to w jego przypadku fantastyczne podsumowanie dotychczasowej kariery oraz uchwycenie go wraz z zespołem w doskonałej formie. Artysta w ramach koncertu wykonał swoje największe przeboje oraz m.in. nowy singiel „Ptaki”.

fot. Michał Murawski
Krzysztof Zalewski MTV Unplugged fot. Michał Murawski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Koncert MTV Unplugged odbył się 16 czerwca w przestrzeni warszawskiego Och-Teatru. Na scenie, razem z Krzysztofem Zalewskim, pojawił się poszerzony, 8-osobowy zespół. Artysta wykonał akustyczne wersje swoich największych przebojów z ostatnich czterech albumów „Zelig”, „Złoto”, „Zalewski śpiewa Niemena” i „Zabawa”. Do tego specjalnie napisany na tę okazję utwór „Ptaki” oraz nowy cover „Romanca Cherubina”, czyli piosenkę wykonywaną oryginalnie przez Czesława Niemena i Wandę Warską na płycie „Muzyka teatralna i telewizyjna” z 1971 roku.Zgodnie z tradycją MTV Unplugged, pojawili się także goście specjalni, jak Justyna Święs i Kuba Karaś (The Dumplings) oraz Natalia i Paulina Przybysz.

Piękna scenografia autorstwa Anny Szczęsny stworzyła unikalny klimat, jak ze snu. Elementy rodem z upalnej Arizony – agawy, wulkany czy wielkie słońce zmieniające się w księżyc. Dzięki tej scenografii, w połączeniu ze światłem, koncert był pełnym dniem od świtu do zachodu, a każdy utwór „dział się” o innej porze. Reżyserem koncertu był Piotr Onopa, twórca m.in. teledysku do „Miłość miłość” Zalewskiego.
 

W jaki sposób odróżnić nasz unplugged od dziesiątków znakomitych poprzedników? Otóż najlepiej napisać nową piosenkę specjalnie na tę okoliczność. Przed Wami: „Ptaki” - numer o tym, że kiedy wzniesiemy się wysoko (jak ptaki) i nabierzemy odpowiedniego dystansu, wszystko to, co nas dzieli, wszystkie mury między nami przestają istnieć. Coś pozytywnego na jesienną słotę

– skomentował Krzysztof Zalewski.

To Mars czy Arizona? Tego do końca nie wiadomo… zależało nam po prostu na stworzeniu magicznego świata, w którym „odłączone od prądu” piosenki Krzyśka zyskają nowy wymiar. Zmieniające barwy Słońce w centralnej części sceny, to nie przypadek. Ten świat, rządził się bowiem regułami Układu Słonecznego - z główną gwiazdą, wokół której krążą inne planety. Gości nie brakowało (…), a atmosfera była gorąca

– mówi Piotr Onopa, reżyser.

Koncert będzie można obejrzeć w całości w sobotę, 16 października w serwisie CANAL+ online oraz na antenie CANAL+ Premium (godz. 15:15). 23 listopada ukaże się album „MTV Unplugged” z dźwiękowym zapisem tego wyjątkowego wieczoru. Koncert MTV Unplugged Krzysztofa Zalewskiego powstał przy współpracy ViacomCBS z CANAL+.

MTV Unplugged to kultowy format akustycznych koncertów, który swój początek miał w 1989 roku. Wśród legendarnych artystów, którzy zagrali „bez prądu” są Eric Clapton, Paul McCartney, Nirvana, Pearl Jam czy Oasis. W Polsce udział w projekcie wzięli m.in. Kayah, zespoły Hey i Wilki, Brodka oraz Natalia Przybysz. W tym roku do tego wyjątkowego grona dołączył Krzysztof Zalewski.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

339 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...