reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chińscy naukowcy zbudowali sprytną broń antysatelitarną

dodano: 2021-10-23 13:05
autor: Jan Borejko | źródło: SCMP

Satelita chiński eksplozja kosmos 360px.jpg Zespół chińskich naukowców wojskowych twierdzi, że zbudował i przetestował antysatelitarne urządzenie robota, które może umieścić mały ładunek wybuchowy 3,5 kg w dyszy steru strumieniowego satelity. Prototyp broni antysatelitarnej został przetestowany w Chinach - podobno potrafi uszkodzić każdego satelitę, niekoniecznie niszcząc go fizycznie.

Satelita chiński eksplozja kosmos 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chińscy naukowcy potwierdzili, że zbudowali niezwykłą broń antysatelitarną, która może wywołać eksplozję. Naukowcy z Chin, którzy zbudowali to urządzenie, twierdzą, że można je umieścić w dyszach steru strumieniowego używanych przez większość satelitów i pozostawać tam przez długi czas całkiem niezauważone. Naukowcy twierdzą, że zdalnie kontrolowany wybuch może spowodować uszkodzenie wybranego satelity i może zostać pomylony z awarią jego silnika.

Zamiast rozerwać satelitę na kawałki, materiał wybuchowy może spowodować „kontrolowaną w czasie, stałą eksplozję”, jak napisali profesor Sun Yunzhong i koledzy z Hunan Defence Industry Polytechnic w Xiangtan w artykule opublikowanym w zeszłym miesiącu w chińskim czasopiśmie Electronic Technology & Software Engineering .

Urządzenie może pozostawać wewnątrz satelity przez dłuższy czas. Może blokować napęd silnika elektrycznego. W razie potrzeby proces można odwrócić, aby oddzielić go od celu i pozostać niezauważonym. Z zewnątrz ten kontrolowany wybuch będzie wyglądał tak, jakby silnik satelity po prostu zawiódł. Dzięki takiemu urządzeniu można uszkadzać/niszczyć dowolne obiekty w kosmosie i nikt się nie domyśli, jaka była przyczyna.

Inna sprawa, że Chińczycy nie podali w jaki praktyczny sposób w praktyce przetestowali tę broń.
Przyglądając się dziwnym przypadkom eksplozji satelitów na orbicie można mieć różne podejrzenia.

Źródło: scmp.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...