reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Discovery Channel: Ratując naszą planetę

dodano: 2021-10-27 11:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Discovery

Discovery Channel „Earthshot Prize: Ratując naszą planetę” W piątek, 19 listopada br. o godz. 23:00 w kanale Discovery Channel wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek brytyjskiego programu „Earthshot Prize: Ratując naszą planetę” („The Earthshot Prize: Repairing Our Planet”). Obumierające rafy koralowe i lasy deszczowe, zanieczyszczone powietrze, susze, powodzie, ginące gatunki zwierząt, topniejące lodowce, piętrzące się odpady - to tylko wierzchołek góry lodowej stale postępujących problemów i zmian klimatycznych. W dokumentalnej serii książę William i sir David Attenborough wraz z gośćmi, przedstawiają sposoby na poprawienie globalnej sytuacji klimatycznej. Program będą mogli również oglądać użytkownicy serwisu VOD Player.

Discovery Channel „Earthshot Prize: Ratując naszą planetę”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Klimat zmienia się w zastraszającym tempie.
Niektóre skutki są już nieodwracalne i najprawdopodobniej nie da się ich zniwelować nawet przez setki kolejnych lat. To najwyższy czas, żeby podjąć zdecydowane kroki w tym obszarze.

Książę i księżna Cambridge zainicjowali w 2020 roku nagrodę „Eartshot Prize”.
Będzie ona przyznawana co roku, przez dziesięć następnych lat. Twórcy nawiązują do idei Moonshot, przedstawionej przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Johna Fitzgeralda Kennedy’ego, który w latach 60. XX wieku zobowiązał się do wysłania człowieka na Księżyc właśnie w ciągu dekady. Laureaci „Earthshot Prize” są wyłaniani w pięciu kategoriach korespondujących z „Celami zrównoważonego rozwoju” Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Tegoroczni zwycięzcy pochodzą z Kostaryki, Bahamów, Indii, Włoch, Tajlandii oraz Niemiec. Wyróżnieni liderzy zajmują się między innymi przywracaniem i ożywianiem lasów deszczowych na Kostaryce, redukcją odpadów czy odbudową rafy koralowej.

Jak zapowiada nadawca, w pięcioodcinkowej serii dokumentalnej „Eartshot Prize: Ratując naszą planetę” książę William wraz z brytyjskim popularyzatorem wiedzy przyrodniczej sir Davidem Attenborough opowiadają widzom nie tylko o problemach, które niszczą naszą planetę, ale też o nowatorskich rozwiązaniach mogących jej pomóc. Piętnastu finalistów nagrody „Eartshot Prize” i wizjonerów z całego świata przedstawi widzom swoje pomysły na poprawienie sytuacji klimatycznej. Hindon Oumaron Ibrahim z Republiki Czadu podzieli się swoimi pomysłami dotyczącymi gospodarki odpadami. Jak sprawić, żeby pozostałości po jednym procesie produkcyjnym mogły być wykorzystane jako źródło w kolejnym? W Mediolanie na przykład wprowadzono system odzyskiwania żywności z supermarketów czy stołówek pracowniczych, który pozwala na przygotowanie 260 tysięcy posiłków dziennie.

David Attenborough uważa, że im bardziej człowiek ingeruje w świat w przyrody, tym bardziej staje się on niestabilny.
Czy jeszcze jest możliwe przywrócenie naturalnej równowagi i „dzikości” w przyrodzie, choćby w niektórych rejonach świata? Dyplomatka Christiana Figueres opowie o pozytywnych praktykach ekologicznych w różnych krajach, takich jak idea tworzenia diamentów z powietrza czy ochrona wielorybów.

W programie widzowie będą mogli zobaczyć także rozmowy ze znanymi ludźmi, którym losy naszej planety nie są obojętne. Piosenkarka i filantropka Shakira Mebarak zdradzi widzom, jak ważna jest dla niej ochrona życia oceanicznego. Naoko Yamazaki, inżynier i były astronauta jako jedyny członek rady nagrody „Eartshot Prize” widział ziemię z kosmosu i na własnej skórze przekonał się jak bardzo zanieczyszczona jest nasza atmosfera. Jakie rozwiązania w transporcie, zarządzaniu miastami czy w przemyśle mogą pomóc w oczyszczeniu powietrza na całym świecie?

- Seria dokumentalna „Earthshot Prize: Ratując naszą planetę” zdecydowanie zmusza do myślenia - zapewnia nadawca.

Premiera serii dokumentalnej odbędzie się we wtorek, 26 października br. w serwisie VOD Player.
Na antenie telewizji Discovery Channel program zadebiutuje w piątek, 19 listopada br. o godzinie 23:00. W niedzielę, 31 października br. w serwisie Player będzie można zobaczyć także relację z gali, na której ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji „Eartshot Prize”. Scenę na galę skonstruowano bez użycia plastiku, a goście zostali poproszeni o to, aby wybierając strój mieli na uwadze troskę o środowisko. O artystyczny wymiar wydarzenia zadbali Ed Sheeran, Coldplay i KSI. Wśród gości pojawili się między innymi: książę William z małżonką Catherine, aktorka i aktywistka Emma Watson, czy artysta Ed Sheeran. Prąd konieczny do organizacji koncertu wytworzyło 60 rowerzystów.

„Earthshot Prize: Ratując naszą planetę” - emisja w piątki (od 19 listopada 2021 roku) o godz. 23:00 w Discovery Channel.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...