reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Viasat History z serią o II wojnie światowej

dodano: 2021-11-06 10:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W poniedziałek, 8 listopada br. o godz. 22:00 w kanale Polsat Viasat History wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek australijskiego programu „II wojna światowa: piekło na Ziemi” („WWII: Hell on Earth”). Nigdy w historii nie było tak brutalnej wojny. Konfliktu, który wymagał stworzenia nowego słowa - ludobójstwo. Liczbę żołnierzy, którzy stracili życie, szacuje się na 21-25 milionów, liczbę ofiar cywilnych na 50-55 milionów. Po raz pierwszy w historii wojen znacznie więcej ofiar zginęło poza polami bitew niż na nich.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wydarzenia II wojny światowej, wielkie bitwy, niezwykłe i nowe bronie stanowią tak naprawdę tylko tło. Prawdziwymi bohaterami są ludzie. Ośmioodcinkowy dokument „II wojna światowa: piekło na Ziemi” ukazuje historię wojny z perspektywy, która uznaje te przytłaczające fakty i pozwala spojrzeć na wojnę przede wszystkim jako na ludzkie doświadczenie. Premiera serii dokumentalnej odbędzie się w poniedziałek, 8 listopada br. o godzinie 22:00 w kanale Polsat Viasat History.

II wojna światowa swym zasięgiem objęła większość państw świata - w tym wszystkie wielkie mocarstwa. W konflikcie wzięło udział ponad 100 milionów ludzi z ponad 30 krajów, a główni uczestnicy w działania wojenne zaangażowali cały swój potencjał gospodarczy, przemysłowy i naukowy, zacierając granicę między zasobami cywilnymi i wojskowymi. Nigdy wcześniej ani później nie było podobnej konfrontacji o zasięgu globalnym. Dziesiątki milionów ludzi zginęło w wyniku ludobójstw, głodu, masakr i chorób. W następstwie klęski Osi, Niemcy i Japonia znalazły się pod okupacją, a niemieckich i japońskich przywódców osądzono w trybunałach do spraw zbrodni wojennych.

W ośmiu odcinkach serii „II wojna światowa: piekło na Ziemi” przedstawiona zostanie chronologia wydarzeń - od niemieckiej inwazji na Polskę, poprzez działania w Europie Zachodniej i w Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, do ataku na Pearl Harbor, punktów zwrotnych w 1942 roku, oblężenia Stalingradu, oraz powstania drugiego frontu. W serii ukazany zostanie także koniec wojny w Europie oraz jej następstwa.

W programie „II wojna światowa: piekło na Ziemi” wykorzystano wiele niepublikowanych wcześniej materiałów archiwalnych, liczne grafiki, badania oraz wypowiedzi ekspertów i komentarze naocznych świadków wydarzeń.

Jak zapowiada nadawca, „II wojna światowa: piekło na Ziemi” przedstawia lata brutalnej walki w ośmiu trzymających w napięciu odcinkach. Premiera serii odbędzie się w poniedziałek, 8 listopada br. o godzinie 22:00 w kanale Polsat Viasat History. Emisja kolejnych odcinków odbywać się będzie w dni powszednie o godzinie 22:00 (więcej tutaj).

„II wojna światowa: piekło na Ziemi” - emisja od poniedziałku do piątku (od 8 listopada 2021 roku) o godz. 22:00 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...