reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Udana demonstracja łączności 5G z obsługą satelity

dodano: 2021-11-10 11:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: Intelsat/Fraunhofer IIS/Kymeta

Kymeta u8 Go antena 360px Kymeta - firma zajmująca się komunikacją mobilną oraz operator satelitarny Intelsat potwierdzili pomyślną demonstrację usług 5G z obsługą satelitów na sterowanej elektronicznie płaskiej antenie u8 firmy Kymeta, wykorzystującej globalną zintegrowaną sieć satelitarną i naziemną Intelsatu. To był pierwszy tego rodzaju test w mobilnym środowisku z wykorzystaniem łączności satelitarnej, a wszystko w poruszającym się samochodzie.

Kymeta
Kymeta u8 antena Intelsat antena auto 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Demonstracja, przeprowadzona przez organizację badawczą Fraunhofer Institute for Integrated Circuits IIS, odbyła się w siedzibie firmy Kymeta we współpracy z operatorem Intelsat, aby pomóc w opracowaniu technologii komunikacji satelitarnej 5G na potrzeby łączności mobilnej.
 
Antena Kymeta u8 Go na dachu Toyoty RAV4


Kymeta ma sterowaną elektronicznie, płaską antenę, którą nazywa u8. Jest to krok naprzód w stosunku do poprzedniej anteny firmy,  nazwanej u7, ponieważ teraz u8 zapewnia pełne pokrycie całego pasma Ku.
 
 

- Nasz udział w tych wczesnych testach w celu opracowania standardów 5G nad satelitą jest ważnym krokiem w następnej generacji łączności i kierunku, w którym zmierza 5G – powiedział Ryan Stevenson, wiceprezes w Kymeta.

- Udostępniając te fale 5G nad terminalem Kymeta u8, nasza technologia nadal przesuwa granice tego, co jest możliwe.

- Intelsat, wiodący orędownik standardów 5G, zapewnia kluczowe przywództwo w wydaniu 17 standardów 3GPP Non-Terrestrial Networks - dodał Bruno Fromont, dyrektor ds. technologii w Intelsacie.

- Weryfikacja wykonalności komunikacji mobilnej 5G w sieciach satelitarnych za pomocą Kymeta i Fraunhofer IIS jest znaczącym kamieniem milowym w kierunku rozpoznania naszej przyszłej wizji ekosystemu typu end-to-end dla ujednoliconej sieci 5G definiowanej programowo w skali globalnej.

- Usługi 5G z obsługą satelitów mogą potencjalnie zapewnić łączność na całym świecie - zauważył Thomas Heyn, kierownik grupy w Fraunhofer Institute for Integrated Circuits IIS.

- Fraunhofer IIS koncentruje się na opracowywaniu i prototypowaniu technologii, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości, takich jak sieci 5G Non-Terrestrial obecnie standaryzowane w 3GPP. Nasz zespół z przyjemnością współpracuje z Kymeta i Intelsat w celu opracowania przełomowych rozwiązań w tym procesie innowacji.


Uczestnicy sugerują, że to partnerstwo między kluczowymi liderami branży i udana demonstracja dodatkowo potwierdzają zdolność do płynnego wykorzystania łączności hybrydowej w satelitarnych i naziemnych sieciach komórkowych w celu opracowania rozwiązań, które zaspokoją zwiększające się zapotrzebowanie na komunikację w ruchu.

Dotyczyć to może samochodów autonomicznych, a także statków i jachtów.
Trzeba wiedzieć, że takie pojazdy autonomiczne będą generować do 40 terabajtów danych na godzinę z kamer, radarów i innych czujników. To tyle, ile iPhone używa od 3000 lat. Połączenie 5G z satelitarnym Internetem będzie musiało dać stałą łączność z chmurą w sieci, a tylko 10 - 15% powierzchni Ziemi pokrywają sieci telefonii komórkowejTak więc pojazdy autonomiczne będą musiały być wyposażone w Internet satelitarny sprzęgnięty z 5G.


Źródło: intelsat.com  lightreading.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

339 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...