reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Powojenne Niemcy w kanale Polsat Viasat History

dodano: 2022-02-12 03:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD We wtorek, 15 lutego br. o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History, w ramach pasma „Miesiąc z morderstwami”, wyemitowany premierowo 1. odcinek niemieckiego programu „Przestępczość w powojennych Niemczech” („Crime in Post-War Germany”). Niemcy, rok 1945. 12 lat dyktatury i sześć lat wojny dobiegło końca. Naród, który sam siebie określał mianem rasy panów, musi skonfrontować się ze skutkami swojej przeszłości, a głód i przeciwności losu kształtują powojenną rzeczywistość. Jak okrucieństwa II wojny światowej wpłynęły na stosunek do prawa i moralności?

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Przestępczość w powojennych Niemczech” w kanale Polsat Viasat History

Dwuczęściowy program dokumentalny „Przestępczość w powojennych Niemczech” na przykładzie chyba najgłośniejszych spraw kryminalnych ukazuje z jakimi problemami zmagali się mieszkańcy czterech stref okupacyjnych w latach 1945-1949. W serii omówione zostaną między innymi wydarzenia z Drezna, gdzie mężczyzna zbierający drewno odkrył odcięte ludzkie nogi, czy morderstwa, do których dochodziło w ruinach Hamburga. W tym dokumencie psychologowie kryminalni i eksperci z dziedziny medycyny sądowej wyruszą na poszukiwania dowodów i przeanalizują brutalne zbrodnie, a historycy i świadkowie przedstawią wydarzenia z końca lat 40. ubiegłego wieku, które zakończyły się utworzeniem dwóch państw niemieckich. Premiera dwuczęściowej serii „Przestępczość w powojennych Niemczech” odbędzie się we wtorek, 15 lutego br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Viasat History.

Wschód

W pierwszym odcinku poświęconym wydarzeniom we wschodnich Niemczech, widzowie dowiedzą jak bardzo niebezpieczne było codzienne życie w radzieckiej strefie okupacyjnej i Berlinie po 1945 roku oraz dlaczego ci, którzy przeżyli wojnę, uciekali się do najbardziej skrajnych rozwiązań.

W 1945 roku Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich zajął wschodnią część Niemiec, Berlin podzielono na cztery strefy okupacyjne, w całym kraju wprowadzono stan wyjątkowy. Jak czytamy w opisie, głód i przeciwności losu kształtowały rzeczywistość, a tysiące berlińczyków wyruszyło na wieś w poszukiwaniu jedzenia. Było to ryzykowne przedsięwzięcie, gdyż w lasach grasował seryjny morderca. Jednak to w Dreźnie doszło do najbardziej brutalnych zbrodni okresu powojennego we Wschodnich Niemczech. Ówcześni śledczy podejrzewali, że jej sprawcą był kanibal.

Zachód

W drugim odcinku, skupionym na wydarzeniach w zachodnich Niemczech, widzowie poznają trudy życia w zachodnich strefach okupacyjnych i dowiedzą się, w jaki sposób będące w rozsypce powojenne społeczeństwo budowało nowe standardy moralne.

Jak czytamy w opisie, morderstwa, napady rabunkowe i gwałty były w powojennych Niemczech na porządku dziennym. Na granicy niemiecko-belgijskiej dzieci ryzykowały życiem, by zdobyć coś do jedzenia, w Bawarii amerykańscy żołnierze znęcali się nad kobietami, a w ruinach Hamburga mieszkańcy dokonali szokującego odkrycia.

Do jakich czynów zdolni byli ludzie w obliczu skrajnych sytuacji? W jaki sposób przestępcy wykorzystywali powojenny chaos? I jaki wpływ miała II wojna światowa na stosunek do prawa i moralności? Odpowiedzi na te i inne pytania widzowie poznają w dwuczęściowym dokumencie „Przestępczość w powojennych Niemczech”, którego premiera odbędzie się we wtorek, 15 lutego br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Viasat History. Emisja drugiego odcinka odbędzie się w środę, 16 lutego br. o tej samej porze (więcej tutaj i tutaj).

„Przestępczość w powojennych Niemczech” - emisja we wtorek i środę, 15 i 16 lutego 2022 roku o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...