reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Litwa i Estonia usuwają rosyjskie i białoruskie kanały

dodano: 2022-02-26 10:20 | aktualizacja: 2022-02-26 11:54
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru

Stop W piątek, 25 lutego br. litewska Komisja ds. Radia i Telewizji (LRTK) podjęła decyzję o zakazie retransmisji 6 kanałów telewizyjnych, rosyjskich i jednego białoruskiego. Media na Litwie podają, że wiceprzewodniczący Komisji Riczardas Slapszys zabronił rozpowszechniania RTR Planeta, Rossija 24, NTV Mir i Belarus 24 na okres 5 lat, a RBK i TVCI na 3 lata.

Testcard 760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komisja w uzasadnieniu do powyższej decyzji podała, że przeprowadzony monitoring treści wykazał "zachęcanie do propagandy i podsycanie do wojny".

Ponadto litewski operator pocztowy Lietuvos paštas ogłosił wstrzymanie sprzedaży białoruskich gazet i czasopism oraz ich prenumeraty. Zakaz ten również obowiązuje od 25 lutego. Prenumeratorzy otrzymają zwrot kosztów za niedostarczone wydania.

Belarus 24 jest białoruskim kanałem państwowym, przeznaczonym do dystrybucji na arenie międzynarodowej. Nadawanie odbywa się w dwóch językach - białoruskim i rosyjskim. Kanał jest dostępny w pakietach operatorów telewizji kablowej i satelitarnej, a także dostępny w Internecie.

Zakaz nadawania w Estonii.
Wcześniej estoński regulator wydał operatorom telekomunikacyjnym nakaz zaprzestania reemisji pięciu kanałów telewizyjnych: RTR Planeta, NTV Mir Baltic, Belarus 24, Rossija 24 i TVCI. Regulator uznał naruszenie przez nadawców ogólnych zasad prawa międzynarodowego oraz wymogów ustawy o usługach medialnych. Powodem było wyemitowanie w czwartek, 24 lutego przemówienia prezydenta Rosji, Władimira Putina. Strona estońska określiła, że programy powyższych stacji stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Źródło: tele-satinfo.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...