reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rosyjskie media (Sputnik i RT) blokowane w Europie

dodano: 2022-03-01 10:58 | aktualizacja: 2022-03-01 12:49
autor: HP | źródło: Google Europe

RT Russia kONkret fake news fałsz rosyjski kanał RT 360px We wtorek, 1 marca Google Europe oświadczył, że „ze skutkiem natychmiastowym blokuje w całej Europie kanały YouTube powiązane z RT i Sputnikiem”. Posunięcie to nastąpiło po ogłoszeniu przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, że Unia Europejska zakazuje rosyjskich mediów państwowych Russia Today i Sputnik oraz ich oddziałów, w ramach nowych sankcji nałożonych na kraj w związku z jego operacją wojskową na Ukrainie. Już w poniedziałek, 28 lutego Instagram i Meta (Facebook) ograniczyli dostęp do agencji informacyjnej Sputnik i nadawcy RT w całej Unii Europejskiej.

Sputnik RT koniec rosyjski kanał 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Google zablokował w Europie kanały YouTube powiązane ze Sputnikiem i RT
Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym przez firmę na Twitterze, „pełne uruchomienie systemów zajmie trochę czasu. Nasze zespoły nadal będą monitorować sytuację przez całą dobę, aby podejmować szybkie działania”. Dodać należy, że skutecznie ograniczono w całej Europie dostęp do kont Instagram, Facebook i TikTok firmy Sputnik, która rozpowszechnia nieprawdziwe informacje i filmy. Będzie jeszcze problem z wyeliminowaniem wielu serwisów pośredniczących i tłumaczących te treści na inne wersje językowe, w tym polski.
 

- Otrzymaliśmy wnioski od wielu rządów i UE o podjęcie dalszych kroków w stosunku do rosyjskich mediów kontrolowanych przez państwo. Biorąc pod uwagę wyjątkowy charakter obecnej sytuacji, ograniczymy dostęp do RT i Sputnika w całej UE - przekazał w poniedziałek na Twitterze Nick Clegg, wiceprezes firmy Meta ds. globalnej komunikacji.

Instagram zblokowany na rosyjską propagandę
Konto Sputnik na Instagramie jest niedostępne: w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwie, Luksemburgu, Łotwie, Malcie, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgrzech i Włoszech.
 
Blokada Sputnika na Instagramie
Blokada RT na Facebooku

Blokada na TikToku
Zablokowano też konta TikTok wielu rosyjskich mediów, w tym RT i Sputnik, tak aby były niedostępne dla użytkowników w Unii Europejskiej.

Przestrzegamy przed rozpowszechnianiem podejrzanych filmów z TikToka, bo często są to filmy z fake newsami wstawione przez rosyjskich propagandystów. Warto sprawdzać to na takich stronach, jak np. Konkret24.

Koniec rosyjskich kanałów w EBU
Dodajmy, że rosyjski nadawca publiczny WGTRK (RTR), Pierwyj kanał (Channel One Russia) i Ostankino poinformowali, że wycofują się z EBU, choć i tak było wiadomo, że zostaną zawieszeni lub wykluczeni.

Operatorzy satelitarni na razie nie reagują
Brakuje też śmielszych kroków kilku operatorów satelitarnych (Eutelsat, SES i innych), którzy powinni brutalnie wyłączyć ze wszystkich satelitów jakiekolwiek przekazy rosyjskich stacji telewizyjnych i radiowych. Regulatorzy medialni powinni szybciej podjąć decyzje anulowania licencji nadawczych dla rosyjskich kanałów. Podobnie powinno stać się z kanałami białoruskimi. Ślimaczy się decyzja brytyjskiego Ofcomu dotycząca RT.

Co ciekawe nawet to wszystko nie pomaga i rosyjskie media propagandowe nadal szerzą kłamstwa, pisząc o ataku na niepodległą Ukrainę i zabijaniu cywili na obszarze całego kraju, w następujący sposób (za Sputnikiem):

„Moskwa przeprowadza na Ukrainie specjalną operację demilitaryzacji i 'denazyfikacji' tego kraju w wyniku prośby o pomoc ze strony donieckiej i ługańskiej republik ludowych, które borykają się od tygodni ze zintensyfikowanymi atakami artylerii i moździerzy przez siły ukraińskie."


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...