reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa MWE Networks z nową siedzibą w Szczecinie

dodano: 2022-03-08 10:19 | aktualizacja: 2022-03-08 13:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: MWE Networks

Romualda Traugutta Szczecin MWE Networks siedziba Michał Winnicki Na początku marca br. należąca do Michała Winnickiego spółka MWE Teleport zakupiła nowy budynek, który jeszcze przed wakacjami ma się stać siedzibą wszystkich firm grupy kapitałowej MWE. To już nie tylko spółki będące nadawcami ogólnopolskich kanałów telewizyjnych, lecz także operatorzy multipleksów DVB-T/T2 oraz rozwijające się firmy z innych branż. Dotychczasowa siedziba MWE Networks znajduje się przy ul. Teofila Firlika w Szczecinie.

MWE Networks


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy budynek MWE Networks zlokalizowany jest przy ul. Romualda Traugutta w Szczecinie (osiedle Pogodno w dzielnicy Zachód), w bliskiej okolicy nowego węzła komunikacyjnego Łękno, który ma być głównym dworcem przesiadkowym powstającej Szczecińskiej Kolej Metropolitalnej. W pobliżu znajduje się też Park im. J. Kasprowicza.

Jak informuje Michał Winnicki, budynek posadowiony jest na sporej działce, na której zaplanowano wiele miejsc parkingowych ze stacją ładowania samochodów elektrycznych oraz wiatą dla hulajnóg i rowerów.

W nowym budynku jest pięć kondygnacji. W piwnicy powstać ma studio telewizyjne i radiowe, gdzie tworzone będą audycje dla mediów grupy MWE Networks.
 
Fot. MWE Networks
Fot. MWE Networks
Fot. MWE Networks
 

- Naszą ambicją jest wyjście poza tradycyjną linearną telewizję. Chcemy tworzyć content audio oraz wideo także do Internetu, w tym podcasty, które mogą stać się solidnym fundamentem do zaistnienia na rynku radiowym. Bardzo poważnie myślimy o technologii DAB+ oraz wsparciu istniejących nadawców FM. Rozwijamy produkcję seriali fabularnych i programów poradniczych - mówi Michał Winnicki, założyciel grupy MWE Networks.

Obecnie budynek wymaga jeszcze drobnych prac wykończeniowych, informuje właściciel. Aktualnie podłączane są światłowody, które mają zapewnić możliwość nadawania ogólnopolskich programów telewizyjnych na żywo.
 

- W nowym biurze będzie mogło pracować znacznie więcej osób. Jego powierzchnia jest kilkukrotnie większa od naszych obecnych kilku szczecińskich biur. Cieszę się, że znów wszyscy będziemy pracować pod jednym dachem i razem stworzymy wiele ciekawych projektów, które z pewnością odniosą wielki sukces - dodał Michał Winnicki.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...