reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Jak zostałem gangsterem. Historia...” w Polsacie 2

dodano: 2022-03-11 05:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Agora Next Film Polsat „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” W piątek, 11 marca br. o godz. 23:00 w telewizji Polsat 2 wyemitowany zostanie premierowo polski film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Producentem filmu jest Open Mind Production, koproducentami są Next Film, Moderator Inwestycje, Feniks Projekt, Oak Hotels, MBC Trans oraz firmy z Grupy Polsat Plus, takie jak Telewizja Polsat, Cyfrowy Polsat i Polkomtel, a dystrybutorem jest Next Film (Agora). Film powstał na kanwie historii przedstawionej w książce „Jak zostałem gangsterem” wydanej nakładem Wydawnictwa Agora.

Agora Next Film Polsat „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polska, lata 70. XX wieku. Pełne ryzyka, lecz także dostatnie życie przyciąga coraz to nowych amatorów mocnych wrażeń. Pewien młody mężczyzna (w tej roli Marcin Kowalczyk) odkrywa kolejne uroki zbrodniczego półświatka, pieniądze, władze i piękne kobiety. Jego najlepszym przyjacielem jest Walden (Tomasz Włosok), który popada w uzależnienie od narkotyków. Jego problemy wystawiają relację obu mężczyzn na próbę. Z czasem główny bohater zdobywa coraz silniejszą pozycję w gangsterskim świecie i pnie się po kolejnych szczeblach w gangsterskiej hierarchii. Zakochuje się też w Magdalenie (Natalia Szroeder), która z czasem zostaje jego żoną. Jak zapowiada nadawca, oparty na prawdziwych wydarzeniach film to barwny i soczysty portret polskiej mafii, a także historia obrazująca życie w drugiej połowie XX wieku w Polsce.

„Jak zostałem gangsterem” to oparty na faktach, drugi film reżysera „Underdoga” - Macieja Kawulskiego (i producenta „365 dni”). Autorem scenariusza jest Krzysztof Gureczny, a za zdjęcia odpowiadał Bartosz Cierlica. W postać pierwszoplanową wciela się Marcin Kowalczyk („Jesteś Bogiem” i „Hardkor Disco”). Partnerują mu: Tomasz Włosok, który gra najbliższego przyjaciela - Waldena, oraz Natalia Szroeder w roli Magdaleny, ukochanej głównego bohatera. Dla wokalistki jest to debiut na dużym ekranie (więcej tutaj). W pozostałych rolach występują: Natalia Siwiec, Anna Krotoska, Barbara Liberek, Justyna Janowska, Anna Karczmarczyk, Wioletta Kopańska, Barbara Majewska-Żuromska, Magdalena Celmer, Monika Kępka, Kinga Krasuska-Szopa, Aleksandra Hryń, Kamila Urzędowska, Kinga Jasik, Zofia Szulakowska, Jolanta Juszkiewicz-Lenartowicz, Nikola Lach, Ludmiła Wojdak, Agnieszka Orzechowska, Ewelina Starejki, Barbara Himkowska, Bożena Rudnik, Łukasz Dąbrowski, Łukasz Drewniak, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz (więcej tutaj).

Dodajmy, iż film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” pojawił się w kinach w piątek, 3 stycznia 2020 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Marcin Kowalczyk i Natalia Szroeder na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, foto: Agora
Marcin Kowalczyk i Natalia Szroeder na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, foto: Agora
Natalia Szroeder w filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, foto: Paweł Jaszczuk
Natalia Szroeder w filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, foto: Paweł Jaszczuk


„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” - emisja w piątek, 11 marca 2022 roku o godz. 23:00 w kanale Polsat 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...